Як створення Ради Україна — НАТО вплине на рух країни до Альянсу, пояснив Резніков

Єнс Столтенберг, Олексій Резніков і Ллойд Остін. Фото: Facebook

Очікується, що після літнього саміту Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі розпочне роботу новий орган: Рада Україна — НАТО. Цей крок сильно змінить рух України до блоку. Це означатиме, що де-факто Україна стала членом Альянсу. Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу FREEДОМ сказав міністр оборони України Олексій Резніков. 

Міністр нагадав, що напередодні відбулося засідання Комісії Україна — НАТО, робота якої була розблокована вперше за 7 років. 

“Останнє засідання було саме 15 червня 2016 року. Тобто нинішнє відбулось день у день через 7 років. Ми говорили про майбутнє, про взаємодію України з НАТО в будь-якому варіанті. Сьогодні у нас велика кількість сучасних технологій на озброєнні. Це свідчить про взаємосумісність. Тому сьогодні ми говоримо про українські Сили оборони майбутнього”, — акцентував Резніков. 

Він нагадав, що наразі ми говоримо про 31 країну-учасницю Альянсу, додалася Фінляндія. Якщо незабаром до блоку вступить Швеція і буде створено Раду Україна — НАТО, то за столом перемовин будуть представлені 33 держави. 

“Сподіваюся, що у Вільнюсі буде ще й Швеція. Разом буде 32 країни. Так от, якщо, а я вірю, що запрацює Рада Україна — НАТО, це означає, що за столом буде 33 країни: 32 повноправні країни-члени НАТО і член Ради Україна — НАТО, який має право порушити питання, обговорити, включити до порядку денного, брати участь у різних підкомітетах. Тобто це практично те, що я завжди кажу: ми ще де-юре не країна НАТО, але де-факто нею вже стали”, — наголосив міністр оборони.

Він також звернув увагу на те, що Комісія і Рада — це абсолютно різні речі.

“Рівень доступу, рівень залученості, рівень права порушувати питання — абсолютно різні. Процедурно це прямо величезна відмінність”, — сказав Резніков.

Повна версія інтерв’ю: Потрібно готуватися до майбутньої війни: інтерв’ю з міністром оборони України Олексієм Резніковим на полях “Рамштайну”

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко сказав, що Україна сьогодні виконує роль східного флангу НАТО і має певні очікування від Вільнюського саміту Альянсу.

Читайте також: Не “авіаційною коаліцією” єдиною: підсумки “Рамштайну-13” в оцінках експертів

Прямий ефір