Петербурзький міжнародний економічний форум (ПМЕФ) — це фарс. Його вже складно назвати міжнародним і точно не можна називати економічним. Таку оцінку сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ дав доктор економічних наук, професор Київського національного університету Андрій Длігач.
“Ніяких особливих нових економічних думок там не з’являється. І взагалі-то що обговорювати? Взагалі ідея форумів, тим більше економічних, — це обговорення нових економічних моделей, узгодження якихось спільних економічних політик на майбутнє. Росія викинута зі світової економічної системи, зі світових ланцюжків створення цінностей. Росія точно не пред’явила за останні не те, що півтора року, за останні 10 років проривних цікавих економічних моделей світу. А сам форум був, скоріше, таким простором марнославства і простором, де Росія заявляла про підтримку тих чи інших терористичних або авторитарних режимів у світі”, — сказав він.
Тобто, уточнив професор, через економічні інструменти Росія прив’язувала до себе політично ті чи інші країни. І в різні часи в таку пастку потрапляли і африканські країни, і країни Центральної Азії та Кавказу.
Також доктор економічних наук прокоментував інформацію, що організатори форуму попередили іноземців, щоб ті брали з собою готівку (долари і євро), щоб міняти її в Санкт-Петербурзі на рублі, щоб поїсти і купити каву, оскільки банківські картки через санкції в Росії не працюють. Він назвав це прохання принизливим.
“І воно демонструє всю глибину падіння режиму. Що Путін і сам по собі став нерукопожатним і більшість колишніх союзників уже демонстративно від нього дистанціюються. Я впевнений, що те, що відбувається зараз у Казахстані, у Вірменії, а далі і в інших країнах по світу, дуже хотілося б, щоб це сталося і у В’єтнамі, і в ОАЕ, щоб більш яскраво була виявлена позиція антитерористична, антивоєнна, і зрештою антипутінська позиція цих країн”, — резюмував Андрій Длігач.
Читайте також: Підприємці РФ ненавидять Путіна, — Гудков про провал Пітерського економічного форуму
Нагадаємо, за словами радника президента України з економічних питань Олега Устенка, учасники Міжнародного економічного форуму, який стартував у Санкт-Петербурзі, на тлі санкцій проти країни-агресора змушені обговорювати питання культурного співробітництва та продажу сировини.