Нові закони та виклик у військкомат через смс: уникнути мобілізації в Росії стає дедалі складніше (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У Держдуму Російської Федерації внесли законопроєкт про гарантії звільнення від кримінальної відповідальності осіб, покликаних на військову службу в рамках мобілізації або у воєнний час. Автори законопроєкту пропонують звільнити від відповідальності всіх, хто уклав контракт із Міністерством оборони РФ або був покликаний за мобілізацією, навіть якщо вони скоїли злочин до набрання чинності законом. Під норми закону хочуть підвести ув’язнених із колоній і тих, проти кого вже завели кримінальні справи, передає FREEДОМ.

А напередодні президент РФ Володимир Путін підписав поправки до закону “Про порядок виїзду з Російської Федерації та в’їзду в Російську Федерацію”. Тепер призвані на військову або альтернативну цивільну службу росіяни зобов’язані здавати закордонні паспорти в міграційний відділ Міністерства внутрішніх справ (МВС) або Багатофункціональний центр (МФЦ). Отримати паспорт назад можна тільки після закінчення терміну служби.

Сюрреалістичний сюжет фільму Стівена Спілберга “Термінал” складно уявити в реальності. Головний герой не зміг повернутися додому через військовий переворот і цілий рік прожив у терміналі аеропорту. У Росії військового перевороту поки немає, але звідти за всяку ціну намагаються втекти ті, кому Путін відвів роль гарматного м’яса.

23-річний студент Володимир Марактаєв чотири місяці прожив в аеропорту Південної Кореї. Він виїхав із Бурятії після того, як йому вручили повістку, і хотів отримати статус біженця. Але в статусі йому відмовили.

“Ми всі тікаємо від одного й того самого поганого старого, який хоче зробити життя людей нещасним. Ми не хотіли тікати, але доводиться обирати менше із зол. Бігти, а не вбивати людей. Не вмирати самому”, — каже він.

Завдяки підтримці фонду “Вільна Бурятія”, Володимиру все ж вдалося виїхати, і зараз він у США.

Тепер виїхати з Росії стане ще складніше. Путін підписав закон, що наказує вилучати у призовників закордонні паспорти. Якщо мобілізований не здасть паспорт, то документ визнають недійсним. У виконанні чергового репресивного закону сумнівів немає, кажуть аналітики.

“Усі російські чиновники бояться тільки однієї людини — президента Путіна. На решту людей їм наплювати з високої дзвіниці. Тому що там із ними відбуватиметься, кого повбивають, хто повернеться калікою, абсолютно не важливо. Природно, протестів вони теж не дуже бояться, тому що сьогодні в Росії диктатура, а за диктатури особливо не попротестуєш”, — сказала політична аналітикиня Ольга Курносова.

Тим часом дедалі більше військових дезертирують та отримують реальні терміни. Санкт-Петербурзький гарнізонний військовий суд засудив мобілізованого військовослужбовця до 7 років колонії суворого режиму у справі про дезертирство в період мобілізації.

“Фігурант, відмовившись від пропозиції командування військової частини вибути на оборонну позицію, не чекаючи співробітників військової комендатури, з метою зовсім ухилитися від проходження військової служби й не бажаючи брати участь у Спеціальній військовій операції, самовільно залишив місце служби в період воєнного стану та ведення бойових дій, вибув з ввіреною йому за службою зброєю до іншого міста, де з того самого дня до 1 листопада 2022 року проживав у занедбаному будинку”, — із повідомлення об’єднаної пресслужби судів Санкт-Петербурга в Telegram.

Але для Росії ті, хто не згоден із політикою режиму, лише потенційні ув’язнені. Їх теж можна буде відправити на війну проти України. А поки свою роботу зроблять пропагандисти та вербувальники.

180 млн рублів (2,143 млн дол.) виділила влада Санкт-Петербурга на рекламу служби за контрактом. Зараз, наприклад, активно вербують працівників ракетних заводів.

“Усіх, кого могли, вже забрали відразу після початку повномасштабного вторгнення. Якщо вже добралися до військових виробництв, якщо так складно зараз отримати бронь від призову, це підкреслює, що залишилися залишки. Влада вважає, що нема чого цим працівникам робити на цьому заводі, і тому краще нехай ідуть воюють”, — додала Курносова.

За інформацією російської преси, жителі Санкт-Петербурга отримують повідомлення на телефон з вимогою з’явитися до військкомату. Нібито для звірки даних. А вже у військкоматі їх переконують укласти контракт із російською армією.

Серед росіян чимало тих, хто розуміє весь абсурд того, що відбувається, і висловлює своє ставлення до злочинної війни, розв’язаної Путіним проти України, і до тих, хто погоджується вбивати й помирати заради режиму.

Читайте також: Підсанкційні товари постачають через Вірменію, Грузію, Туреччину та ОАЕ: як Росії вдається обходити санкції ЄС і США (ВІДЕО)

Прямий ефір