Немає різниці у притягненні до відповідальності військових злочинців, які були безпосередньо на полі бою або ж віддавали накази. Про це заявила в ефірі телеканалу FREEДОМ експертка з міжнародного кримінального права, юридичний консультант Ганна Вишнякова.
“Буде різниця, звичайно, у контексті розміру покарання, буде різниця в тому, наскільки важко це доводити у контексті того, як збирати докази. Але загалом потрібно притягувати до відповідальності й тих, і інших”, — зазначила експертка.
Йдеться про покарання на національному та міжнародному рівнях, також у межах спецтрибуналу, зазначила вона. У цій системі притягатимуть до відповідальності російських воєнних злочинців.
До вироків здійснюється збір інформації та доказів, додала спікер. За її словами, довести факт геноциду в юридичному сенсі дуже важко, але все ж таки можливо.
“Говорячи про доведення геноциду, це найважчий злочин, який можна довести. Спершу треба збирати докази, а потім дивитися, умовно кажучи, куди вони приведуть. Звісно, що сьогодні ведеться величезна робота зі збору цих доказів. Ось я дуже сподіваюся, що довести цей злочин вдасться. Але стандарти доведення просто величезні й треба розуміти, наскільки це справді має сенс із юридичного погляду”, — додала гостя студії.
Читайте також: Били струмом, спускали собак, шукали коригувальників та Степана Бандеру — історія 8-місячної окупації села Вавилове (ВІДЕО)