Запускаючи територією України іранські дрони-камікадзе Росія намагається промацати протиповітряну оборону. Останнім часом РФ проводить не масовані атаки дронами, а випускає по кілька штук, причому обирає здебільшого ніч, оскільки безпілотники в темний час доби складніше виявляти. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, не завжди виходить збити всі дрони-камікадзе.
“У темний час доби складніше візуально побачити безпілотники та застосувати по них дешевші засоби ураження, такі як великокаліберні кулемети мобільних вогневих груп, ПЗРК, зенітні гармати. В ідеалі коли “Гепард” дрон відпрацьовує в автоматичному режимі за допомогою радара. Мобільні групи застосовують потужні прожектори, є також тепловізійне обладнання, яке допомагає краще бачити БПлА”, — пояснив Ігнат.
Спікер зазначив, що дрони-камікадзе набагато дешевше виробляти, ніж ракети, тому Росія в основному використовуватиме саме їх для ударів по мирних містах України.
Що стосується засобів протиповітряної оборони, то їх Україні не вистачає, заявив він.
“Нам не вистачає навіть тих засобів, які в нас залишилися ще із запасом радянського озброєння — Бук-М1, С-300. Партнери передали практично всю номенклатуру, яку нам обіцяли, тому це озброєння за номенклатурою вже є досить багато, включно з ППО сухопутних військ, але його кількість вкрай мала для того, щоб посилитися і покрити напрямки та великі міста, а також повністю замінити старе радянське озброєння, яке вже на грані можливості працює”, — зауважив Юрій Ігнат.
Читайте також: Іран обрав стратегію активної військової допомоги Росії — це загроза глобальній безпеці — оцінка Маломужа
Нагадаємо, російська окупаційна армія вночі 10 червня дронами Shahed-131/136 атакувала Одесу та область.