Німеччина закриває чотири з п’яти генконсульств Росії в країні. Також Берлін припиняє роботу трьох своїх представництв у Єкатеринбурзі, Калінінграді та Новосибірську. Так ФРН реагує на рішення Кремля про радикальне скорочення чисельності співробітників німецьких дипломатичних місій і некомерційних організацій у Росії. Москва все міцніше закріплює за собою статус міжнародного вигнанця, інформує FREEДОМ.
Кремлівська пропаганда постійно намагається переконати громадян у тому, що Росія зберігає вплив у світі. Але доводити наявність союзників стає все складніше, адже навіть лідери країн, що входили до складу СРСР, тепер часто відмовляються від візитів до Москви. 31 травня з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним зустрівся президент Еритреї, однієї з найбідніших і найдемократичніших країн світу. Тепер пропагандисти розповідають, що вся Африка за Росію. Ось тільки найбільші держави континенту, на ділі, намагаються відмежуватися від Кремля. Так головна опозиційна партія Південно-Африканської Республіки (ПАР) звернулася до суду, щоб змусити уряд заарештувати Путіна, якщо він прибуде в країну.
“Демократичний альянс” домагається цього рішення, щоб забезпечити відсутність правової невизначеності щодо процедури, якої слід дотримуватися, і зобов’язань, покладених на державу, якщо президент Путін ступить на територію Південної Африки”, — сказала тіньова міністерка юстиції партії “Демократичний альянс” Глінніс Брейтенбах виданню “Голос Америки”.
Москва стала токсичною для своїх колишніх союзників. Захід твердо дає зрозуміти — всидіти на двох стільцях не вийде. Так, у відповідь на рішення Грузії відновити авіасполучення з Росією, посли 27 країн ЄС оголосили офіційний демарш міністру економіки Левану Давіташвілі. Євросоюз розчарований відмовою Тбілісі від спільної з Брюсселем політики обмеження Кремля.
“Ми повідомили Давіташвілі, що шкодуємо через рішення уряду Грузії відновити пряме авіасполучення з Росією… Ми також висловили занепокоєння тим, що це рішення суперечить нашій рішучості ізолювати Росію та чинити на неї тиск, щоб вона змінила свою тактику, коли йдеться про жорстоку, агресивну війну, яку Росія продовжує вести в Україні”, — зазначив посол Європейського Союзу (ЄС) у Грузії Павло Герчинський.
Німеччина вирішила радикально скоротити кількість дипломатичних представництв у РФ, а міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хюїтфельдт заявила, що країни НАТО не дозволять Росії впливати на рішення про вступ України до Альянсу. На думку експертів, це свідчить про наростаючу міжнародну тенденцію щодо скасування Росії.
“Я думаю, тут велику роль зіграло турне Зеленського країнами Європи, спілкування з представниками влади. І велика консолідація протистояння Росії якраз та є однією з причин того, що якраз такі великі зусилля робляться для того, щоб протистояти Росії”, — молодший експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Анатолій Черниш.
Тим часом Україна спільно із західними союзниками працює над організацією нового міжнародного саміту миру, повідомляє The Wall Street Journal. Очікується, що захід відбудеться перед самітом НАТО у Вільнюсі. Москву запрошувати на зустріч не збираються.
Читайте також: Країна доносів: у Росію повернулася практика “стукацтва” (ВІДЕО)