Воїни ремонтної роти працюють не в окопах на передовій, але роблять усе, щоб їхні побратими могли ефективно вести бойові дії. Вони займаються відновленням зброї й техніки, пошкоджених унаслідок бойових дій. Про тонкощі та особливості роботи ремроти дізнавалася кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
Так, в одному з ангарів у Донецькій області щодня лагодять пошкоджену внаслідок бойових дій техніку і зброю. Ремонтна рота працює 24/7 і відновлює 95% від усього обсягу замовлень, що надходять.
“На день, може, дві-три машини виходять з ремонту, які надійшли. Залежно від пошкоджень, з якими до нас евакгрупа мого підрозділу забирає машину з поля бою. Техніка, яка приходить на ремонт, на відновлення, різна. Починаючи від ГАЗ-66, ЗІЛ-131, КАМАЗ, УРАЛ, БТР, танки, БМП. Буває таке, що хлопці до ночі відновлюють техніку”, — розповів командир ремонтної роти 80-ї ОДШБ Збройних сил України Роман.
Роман показав військовий Hummer, який сильно пошкоджений російськими обстрілами. За його словами, роботи багато, але за наявності необхідних деталей за два тижні машину можна відновити.
“Був приход поряд артилерійського снаряда, якого точно — не знаю. Тому передня частина цього відділення автомобіля була пошкоджена. Заміні підлягає майже вся передня частина цього відділення. До мотора не дістала, але радіатори, передня підвіска, все, що потрібно замінити, багато чого. А сама оболонка машини ціла. Тільки уламки по склу і все, більше нічого”, — каже Роман.
Олександр із напарником займаються обслуговуванням КрАЗа з жартівливим позивним “Малюк”. Такий транспорт вкрай необхідний на фронті, адже він може вивезти з поля бою будь-яку підбиту техніку. Бійці роблять розвал-сходження, після поміняють мастило, замінять стерті бездоріжжям шини.
Через розв’язану Путіним війну проти України військовослужбовці вкрай рідко бачать свої родини. Через кореспондентку Олександр передав своїй дружині та доньці, що з ним усе добре.
“Я дуже сильно їх люблю, сумую, хочу швидше додому повернутися з перемогою тільки”, — поділився він.
Воїн 80-ї ОДШБр ЗСУ робить підставку для кулемета, щоб його побратимам було зручніше працювати по цілях. Разом з іншими бійцями вже зробив понад тисячу подібних корпусів. У командній роботі весь процес виготовлення займає два дні.
“Тут маленький конус, так роблю, щоб він більш-менш сходився, щоб не було люфту, щоб сильно не тряслося під час стрільби. Ми вже їх почали давно так робити, ці станини, різного типу, до різних кулеметів, і до американських, і до “лендліз” від противника, і до гранатометів, будь-яких”, — пояснив боєць.
З токарним верстатом Олександр умів поводитися ще до повномасштабного вторгнення. Хобі чоловіка — реставрація мотоциклів. Каже, коли прийшов на службу, просто розповів про свої вміння і зараз займається тим, що завжди робив добре.
“Десь чотири мотоцикли реставрував. І плюс були такі роботи, що ще комусь щось робив. 24 лютого я зрозумів, що треба йти. 25-го я був уже у військкоматі, мене відправили до Львова, а вже зі Львова — сюди. У мене просто запитали, що я вмію добре робити. Я їм сказав відверто, що вмію добре. І так вийшло, що я там, де необхідно”, — розповів чоловік.
В іншому цеху займаються ремонтом зброї. Воїн 80-ї ОДШБр ЗСУ Віталій працює з кулеметом MG-42.
“Ми його робимо з двох: з MG-42/59 і MG-53. Ось цей був трофейним. Як він потрапив до противника, я не знаю, тому що це НАТОвська зброя. Ми з двох зробимо один. Цей приклад з іншого кулемета, з іншої моделі, він частково не підходить, його необхідно адаптувати на буфер віддачі”, — пояснив він.
В українських захисників роботи тепер набагато більше, ніж у цивільному житті. Думати про плани на майбутнє поки що ніколи. Є тільки бажання: виграти цю війну і виспатися, але і з останнім треба почекати, адже за місяць вони відновлюють близько пів тисячі одиниць різної зброї.
Читайте також: Бійці ЗСУ тренуються і відточують навички — репортаж із полігону Донецької області (ВІДЕО)
Нагадаємо, як повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, травень поточного року став безумовним рекордсменом за кількістю знищеної Збройними силами України російської артилерії.