Кремль навчився балансувати в питанні репресій, щоб не викликати занадто бурхливої реакції в електорату. Таку думку сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор російського Фонду боротьби з корупцією Іван Жданов.
“Завжди потрібно пам’ятати путінське правило: два кроки вперед, один крок назад. Тобто він, якщо щось вводить, якісь нові заходи, то потім ще трішечки відкочується, щоб це не було настільки зухвало і не викликало надто бурхливої реакції. Багато в чому в адміністрації президента навчилися за останні 10 років справлятися з кризовими ситуаціями. І вони розуміють, де вони перетягують, де вони не дотягують, де можна жорсткіше. І ось це балансування, розгойдування — це їхній метод”, — сказав Жданов.
Як приклад він навів ситуацію з мобілізацією в РФ, яка продовжується в повзучому режимі.
“Ти начебто оголосив мобілізацію, а потім її відкотив. І тепер начебто у нас немає мобілізації. А тепер це такий менеджерський проєкт, коли заманюють на війну всілякими там маркетинговими способами, приваблюють грошима, виплачуючи величезні суми, якщо 12-13 мільйонів за загиблих видають, а їх видають подекуди… Комусь у цій лотереї випадає. І, відповідно, багато хто навколо думає, ну, комусь випало, а що як і мені пощастить, і йдуть на війну через абсолютну дурість і злочинність. І ось Путін навчився, вірніше, адміністрація — це Сергій Кирієнко, це його оточення, вони навчилися вводити всі такі заходи поступово”, — сказав Жданов.
Він зазначив, що путінська адміністрація не називає війну війною, але в умовах тотальної цензури впроваджує в РФ заходи, властиві воєнному стану.
“Тут сьогодні штрафи в 100 тис. рублів ввели за те, що організації приймають співробітників без належних документів військового обліку. Абсолютно різні законодавчі норми, поправки, які все поступово закривають, щоб це не відчувалося занадто радикально, моментально. Але це ознаки, звичайно ж, того, що Путін готується мобілізувати ще більше людей, продовжує готуватися до того, щоб поступово все-таки ці кордони закрити”, — сказав Жданов.
До того ж тепер у росіян на кордонах стануть відбирати закордонні паспорти. Директор російського Фонду боротьби з корупцією назвав цей факт “дзвоном по мобілізованих”. Він переконаний, що планомірне посилення російських законів — це планомірний процес закручування гайок перед можливою загальною мобілізацією в РФ.
Читайте також: У Росії нікому не безпечно — режим Путіна встановлює подобу залізної завіси, — Полозов
Нагадаємо, у Російській Федерації продовжують посилювати репресивну політику. Для цього ухвалюють нові закони, розширюють повноваження силових структур. Тепер співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії можуть з легкістю вилучити у росіянина як внутрішній, так і закордонний паспорт.