Сполучені Штати Америки на словах і на ділі підтверджують, що будуть з Україною до повної її перемоги у війні, розв’язаній Росією проти Української держави. Підготовка українських пілотів на винищувачах F-16, передача озброєнь, всеосяжна допомога від політичного керівництва продовжиться на всіх рівнях, повідомляє FREEДОМ.
Підтримка України залишається стабільною в американському суспільстві. Про це свідчать дані опитування громадської думки, проведеного школою державної політики Чиказького університету та дослідницькою організацією NORC.
Більшість американців засуджують Росію. Близько 7 із 10 опитаних вважають дії РФ в Україні такими, що не мають жодних підстав.
54% громадян США вважають, що тільки РФ здійснює воєнні злочини. Більшість продовжує підтримувати політику запровадження економічних санкцій проти Росії та прийом біженців з України. Також більшість респондентів негативно ставиться до Путіна, але багато хто позитивно ставиться до росіян.
36% американців вважають, що у військових злочинах винні й РФ, і Україна. 26% виступають за те, щоб Сполучені Штати відігравали важливішу роль у цих подіях. І стільки ж за те, щоб США не брали в них жодної участі.
Американці загалом розуміють, хто є агресором. А ті, хто каже, що у війні винні обидві сторони, робить це, щоб виглядати неупередженими, вважає професор школи державної політики Чиказького університету Костянтин Сонін. Проти нього російська влада порушила кримінальну справу за статтею “про поширення фейків про російську армію”. Колишній очільник факультету економічних наук вищої школи економіки в Москві залишив Росію незабаром після початку російського вторгнення в Україну і зараз живе у США.
“Голоси тих, хто каже, що потрібно перегорнути нову сторінку — ці голоси будуть чутні набагато сильніше. Але зараз жодних ознак цього немає. Причому я знаю прекрасно, що зараз у Кремлі придворні американісти Путіна, звісно, годують його тим, що у 2024 році оберемо Дональда Трампа (президент США 2017 – 2021 рр.), що щось зміниться — ці всі казки звідти ж, звідки “Київ за три дні”. Ні, навіть якщо буде республіканська більшість, навіть якщо президентом стане Дональд Трамп, підтримка України продовжиться приблизно на тому самому рівні. Поки триває російська військова агресія, немає жодних ознак, що ця підтримка слабшає. І серед республіканців вона теж висока”, — зазначив він.
Костянтин Сонін пояснює, що лише 26% опитаних американців “за” активнішу роль США в тому, що пов’язано з підтримкою України через невдалі спроби США втручатися у світові справи. Йдеться і про негативну оцінку вторгнення до Іраку, і про оцінку участі адміністрації Барака Обами (президент США 2009 — 2017 рр.) у конфлікті в Сирії.
“Мені здається, що те, що люди взагалі бояться такої речі, як втручання США — це правильне ставлення. Крім того, ізоляціоністи традиційно в Америці сильні, і досвід останніх десятиліть надає ізоляціоністам ваги. Але треба розуміти, що безпрецедентність російського нападу на Україну — абсолютно не спровокованого, який створив максимально погану картинку з танками, які окупують територію, з гітлерівськими конотаціями в словах Путіна, з тим, що Росія приєднала до себе частини іншої країни — ось це все переважує природну вагу ізоляціоністів в американському суспільстві”, — вважає Костянтин Сонін.
В американському суспільстві немає жодних ознак втоми щодо підтримки України. Доти, доки Росія продовжуватиме війну, допомога не зменшиться. Можливо, щось зміниться після того, як РФ виведе свої війська з українських територій. Але поки що США міцно на боці України.
Днями стало відомо, що близько 250 українських військовослужбовців розпочинають у Німеччині навчання на американських танках Abrams. Українські військові тренуватимуться на танках, які прибули до ФРН на початку травня. Навчання зосередять на тому, як керувати Abrams, як маневрувати ними в загальновійськовому бою та обслуговувати цю техніку.
Читайте також: Україні під силу відновити державні кордони 1991 року, — Держдеп США