У Росії немає технологічних ресурсів для підтримування роботи аналогів таких гігантів як YouTube або Wikipedia. Таку думку сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив консультант Світового банку у сфері аналізу даних і кібербезпеки Михайло Кольцов.
За його словами, зараз із проблемою зберігання даних стикаються навіть такі гіганти як Google і Microsoft, тому що потрібно тримати величезні сервери, які б підтримували високу швидкість доступу.
“Якщо в Росії спробують у якихось блакитних мріях відтворити подібні сервіси, вони зіткнуться з дуже простою проблемою: у них технологічно немає ресурсів, щоб підтримувати цю систему. Можна створити щось на базовому рівні, наприклад, якийсь клон Wikipedia умовний, але як ви підтримуватимете цю інфраструктуру з погляду наповнення даних і з погляду дата-центрів? У Росії немає достатньої кількості дата-центрів, у них немає достатньої кількості проміжних сегментів для того, щоб, умовно кажучи, навіть зберігати цю інформацію”, — пояснив Кольцов.
Він звернув увагу, що дата-центри потребують обслуговування, а якщо щось ламається, то потрібні запчастини, які можна закупити тільки в країнах Заходу.
“Я думаю, що ця ідея структур з усім іншим зупинилася з дуже простої причини: вони запустили якийсь бляклий аналог цих сервісів, але у них немає ресурсів його підтримувати. І, отже, як би вони не старалися, Rutube ніколи не замінить YouTube, тому що це не просто відеосервіс, це ще й спосіб заробітку. А такої опції на Rutube не пропонують. Немає способу заробітку, немає можливості, умовно кажучи, і стимулу наповнювати контентом, немає можливості наповнювати контентом, змушені наповнювати його самостійно. А на це в них ресурсів немає. Тому і технічно, і концептуально створення подібних аналогів у них практично не має жодного сенсу”, — зауважив експерт.
Михайло Кольцов додав, що крім відсутності у РФ технічної можливості для створення інтернет-гігантів, у країні немає потрібної кількості персоналу, оскільки з Росії після вторгнення в Україну почали масово виїжджати IT-фахівці.
Читайте також: Як розвивається цензура в РФ: завдання — викорінити інакомислення і реалізувати Splinternet-сценарій
Нагадаємо, росіяни стали більше користуватися VPN.
Російський соціолог, політичний аналітик, публіцист Ігор Ейдман заявив, що сфера IT в Росії повністю спрямована на обслуговування влади.