За результатами контрнаступу Збройних сил України та якихось інших процесів Китай ухвалюватиме рішення, що йому робити зі своєю позицією в розв’язаній Росією війні проти України, і з яким “мирним планом” йому виступати. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
За його словами, Китай, звісно, дивиться на те, що відбувається в Бєлгородській області РФ. Тому що це — прецедент для нього.
“Уявіть таку ситуацію тільки з іншого боку, де-небудь у Сибіру теж якісь з’являються люди і кажуть: “Ми тут проти режиму Путіна”, і вперед! І те, що вони там будуть носити не зовсім російські імена, неважливо, тому що там і так зараз маса населення із зовсім іншими іменами, і там процес такої колонізації відбувається в природний спосіб”, — каже Рейтерович.
Тому, на думку політолога, попри якусь помпезність майбутнього візиту спецпредставника Китаю у справах Євразії Лі Хуея до Москви, жодної офіційної заяви від Китаю з приводу того, що ось він уже готовий деталізувати свій “мирний план”, не буде.
“Вони знову цю ситуацію поставлять на паузу, тому що Китай чекає на наступ України. Він теж хоче розуміти, який буде розклад і наскільки слабкою буде РФ. Може бути таке, що він приголомшить весь світ у тому плані, що вийде Сі Цзіньпін або глава їхнього МЗС і скаже: “Ми презентуємо конкретний деталізований свій план. Перший пункт плану — виведення всіх російських військ із суверенної території України”. Це може бути. Треба розуміти, що Китай просто дивитиметься на те, як розвивається ситуація, і на те, якою буде реакція країн Заходу”, — вважає Рейтерович.
Тому що, зазначає політолог, перед Китаєм зараз стоїть вибір — торгувати винятково з РФ, що не принесе ніяких великих грошей і доходів, тому що там дуже бідний ринок, або продовжувати торгувати з Європою, зі США, розширювати цю торгівлю.
“Але для того, щоб це було, треба виконувати якісь певні вимоги, і в основі цих вимог лежить Україна. Про це було дуже чітко сказано під час засідання “Великої сімки”. Китай на це так відреагував поки що досить агресивно у своїх дипломатичних заявах. Але я думаю, що вони натяк прекрасно зрозуміли і прекрасно розуміють, чого від них очікують”, — підсумував Ігор Рейтерович.
Читайте також: Під час візиту Лі Хуея до України відбувся обмін позиціями, — експерт-міжнародник про завдання Китаю
Нагадаємо, як заявив політолог Володимир Фесенко, відносини Росії з Китаєм перетворилися на відверту васальну залежність. Це визнав президент Франції Еммануель Макрон.