Викрадене в Україні зерно Росія намагається продати за кордон. Водночас, блокуючи продаж зерна з України, РФ переманює до себе покупців української агропродукції. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.
За його словами, Україна має інформацію про те, куди та на яких кораблях вивозилося вкрадене зерно.
“Чому росіяни крадуть зерно? Вони крали у нас унітази та пральні машини, тому звичайно ж, побачивши зерно, вони теж його крали. За нашими оцінками, було вкрадено близько 4 млн тонн зерна”, — повідомив Горбачьов.
Він зазначив, що основні покупці вкраденого в Україні зерна — країни, які перебувають під санкціями.
“Були вже випадки, коли навіть Лівія відмовилася купувати таке зерно. Продати його стає все дорожче. Кораблі із зерном заходять злочинним шляхом: відключають GPS-трекери, заходять як невидимки, вантажаться і йдуть у невідомому напрямку”, — розповів експерт.
Проте, як би РФ не намагалася приховати продаж українського зерна, все одно його відстежують за допомогою спеціальних програм, додав Горбачьов. Експерт зазначив, що Росія постачає свою продукцію на ті ринки, якими користується Україна.
“Росія блокує нас як великого експортера, а сама продає зерно в країни, з якими торгує Україна. Якщо ми платимо мільярди за простій, то РФ за простій не платить і їхня пропозиція має кращий вигляд”, — заявив він.
Горбачьов як приклад навів Єгипет, де Росія збільшила свої позиції.
“Покупці, які беруть це зерно, хочуть ритмічних поставок. Річ у тім, що коли купують пшеницю, її купують на млин, у якого вже є споживач — той, хто буде пекти з неї хліб. А якщо ми не знаємо, коли це судно прийде — через 20 чи 40 днів, покупець обирає собі більш ритмічного і надійного постачальника”, — пояснив він.
Читайте також: “Кошмаріння” Росією зернової угоди насамперед стосується Туреччини, — економіст
Нагадаємо, Росія блокує роботу найбільшого порту зернової угоди “Південний”.