Розширення ООН і право вето: аналіз ситуації в Організації провів політолог

ООН. Фото: e-cis.info

Світові лідери виступають за реформу Радбезу ООН. Є думки про те, що одразу зі створенням структури вона здавалася дещо застарілою. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин, директор Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Максим Яковлєв.

За його словами, Рада Безпеки ООН потребує реформування, але різні країни бачать цей процес по-своєму.

“Наприкінці вересня минулого року був виступ президента Франції Макрона, який говорив про те, що потрібно обмежити застосування права вето. Росія дуже маніпулює, вона ніби намагається на себе перетягнути ініціативу в плані того, щоб розширити кількість постійних членів за рахунок країн Африки, Азії, Латинської Америки”, — повідомив Яковлєв.

Він вважає, що розширення ООН — неминуче.

“Розширення — це дійсно неминучий шлях. Але, як ми розуміємо, якщо просто розширити склад Організації Об’єднаних Націй за рахунок нових членів і ніяк не обумовити право застосування вето, особливо якщо якась із країн нападає або починає війну абсолютно необґрунтовано проти сусідніх країн, до того ж ще є державою з ядерною зброєю, то ось тут як не застосовувати право вето”, — зазначив експерт.

Яковлєв вважає, що на сьогодні в ООН існує дуже мало дієвих інструментів для покарання країн за порушення статуту Організації Об’єднаних Націй і розв’язання війни.

Читайте також: Путін може або здатися, або повторити долю Гітлера, — Кислиця в ООН

Нагадаємо, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на саміті G7 в Японії заявив, що Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй не відповідає вимогам часу, її необхідно реформувати.

Прямий ефір