Коаліція з постачання літаків F-16 розпочала свою роботу і вже відомі її перші учасники, плани та кроки. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив спеціальний кореспондент іномовлення України в Європі Віталій Сізов із зустрічі міністрів оборони країн ЄС у Брюсселі.
Він зазначив, що до так званої коаліції з постачання літаків до України приєдналися Нідерланди, Данія, Бельгія, Велика Британія. І про це розповіла міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.
“Я справді щаслива, що минулої п’ятниці Вашингтон дав “зелене світло” для тренувань українських пілотів на бойових літаках F-16. А це означає, що ми можемо продовжувати робити те, що запланували з Данією та іншими нашими союзниками — розпочати тренування. Звичайно, це лише перший крок, який потрібно зробити. У нас мають бути пілоти, які знають, як керувати цими літаками. Наступним кроком буде пошук безпосередньо літаків. З нами Данія, Бельгія, Велика Британія. Звичайно, ми розпочинаємо переговори з іншими країнами, тому що у нас є “зелене світло” від Вашингтона, і це означає, що всі країни можуть приєднатися до цієї коаліції”, — сказала Оллонгрен.
Також на заході обговорюється виконання акту про спільні закупівлі одного мільйона снарядів для Києва протягом року.
Журналіст також розповів, що є певні труднощі із нарощуванням виробництва, і сьогодні це обговорюватиметься на зустрічі. Це зокрема стосується того, що не вистачає робочих рук та сировини. І в контексті цього є питання до Угорщини, яка блокує пів мільярда євро у Європейському фонді миру, який частково фінансує військові закупівлі для України. Але це не надто великий виклик для Європейського Союзу, і голова європейської дипломатії Жозеп Боррель запевнив, що всі кошти у будь-якому разі будуть розблоковані.
“Ми вирішимо це питання. Ми не можемо блокувати підтримку України. Я впевнений, що її буде розблоковано. Завдяки Європейському фонду миру ми мобілізували 10 млрд євро на підтримку України. Країни-члени надали нам рахунки на 10 млрд євро, і це набагато більше, ніж ми очікували”, — зазначив Боррель.
Нагадаємо, на зустрічі міністрів оборони країн Європейського Союзу у Брюсселі (Бельгія) обговорюється закупівля снарядів, амуніції та інших військових товарів для України, а також формування авіаційної коаліції.
Читайте також: “Ніхто не злякався”: погрози Кремля у відповідь на надання партнерами Україні F-16 прокоментував Гетьман
Як повідомлялося, 21 травня президент США Джо Байден офіційно підтвердив, що американські військові почнуть тренувати українських льотчиків для F-16. Про це він сказав під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на полях саміту “Великої сімки” (G7).
Читайте також: Винищувачі F-16 значно збільшать можливості української авіації — розбір експерта