Угорщина транслює російські наративи й противиться політиці Європейського Союзу — це є викликом для ЄС. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила аналітикиня Київської школи економіки (KSE) Юлія Павицька.
Вона зазначила, що заяви Угорщини гальмують санкційний процес та роблять його більш проблематичним. Так, очікувалося, що одинадцятий пакет санкцій проти Росії буде ухвалено оперативно, але вже зараз зрозуміло, що рішення на поточному тижні очікувати не варто.
“Відповідно, подібні заяви та реакції Угорщини якраз гальмують санкційний процес та роблять цей процес більш проблематичним з погляду того, що справді потрібно витрачати ще додатковий час на вмовляння Угорщини або застосування до Угорщини якихось обмежень, зокрема щодо виділення фінансової допомоги з боку ЄС, щоб вони змінили свою позицію”, — сказала Павицька.
Вона наголосила, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто транслює російський наратив, що санкції нібито більше шкодять Європейському Союзу, ніж Росії, що санкційні пакети більше не мають ухвалюватися.
“Я б сприймала Угорщину та їхні подібні заяви як сильний виклик, як для України, щоб і надалі переконувати наших партнерів, що потрібно продовжувати санкційний тиск, так і для Європейського Союзу, щоб нарешті змінити або механізм ухвалення подібних рішень, або навчитися працювати з Угорщиною та обмежувати їхню можливість блокування будь-яких пакетів підтримки, не лише санкційних, щоб розв’язати цю проблему. Але це в жодному разі не означає, що через одну Угорщину Європейський Союз припинить розробляти санкційні пакети або ж посилювати тиск на Росію”, — сказала Павицька.
Вона вважає, що за допомогою Угорщини РФ може отримувати якісь послаблення для себе в санкціях. Однак загалом, зазначила аналітикиня, є єдність у Європейському Союзі, у санкційній коаліції, що потрібно продовжувати роботу над санкціями, потрібно працювати над мінімізацією обходу санкцій.
“Тому це додаткова палиця, на жаль, у санкційне колесо, тому що воно робить більш повільним процес ухвалення рішень. Але це тільки підкреслює, що саме ухвалення рішення повинно бути реформовано і що ЄС і ми повинні бути більш активними в просуванні наступних санкцій”, — сказала Павицька.
Читайте також: Слова і риторика — це одне, а інтереси — інше, — Фесенко про позицію Орбана в ЄС
Нагадаємо, Будапешт заблокував новий транш військової допомоги для України від Європейського фонду миру. Уряд Угорщини висловив обурення тим, що фонд спрямовує гроші винятково для підтримки України, а не “для інших сфер”. Ще Будапешт висунув свої умови для розблокування траншу.