Європейський Союз усі рішення, пов’язані із санкційними обмеженнями, ухвалює консенсусом. На сьогодні в ЄС є країни, які достатньо співпрацюють із “Росатомом”, тому в 12-му санкційному пакеті навряд чи з’являться обмеження проти компанії. Таку думку сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, крім Угорщини з “Росатомом” тісно співпрацює, наприклад, Франція.
“Франція має довгостроковий контракт із “Росатомом” на відправлення відпрацьованого ядерного палива з французьких атомних електростанцій для подальшого заховання на території Російської Федерації. Знаючи досить жорстку політику європейських “зелених” і труднощі зі знаходженням місць поховань, могильників для відходів, я думаю, що швидко знайти заміну для відправки відпрацьованого ядерного палива досить складно”, — повідомив Пендзин.
Також він зазначив, що на території Фінляндії нещодавно запущено найбільшу в Євросоюзі атомну електростанцію, яка наразі працює на ядерних збірках російського виробництва.
Читайте також: 11-й пакет санкцій може торкнутися “Росатома”, але не безпосередньо — оцінка експерта
Нагадаємо, кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус вважає, що США можуть замінити “Росатом”.
Раніше повідомлялося, що 19 травня Австралія ввела нові санкції проти Росії у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну. Серед іншого у списку — дочірні компанії російської державної атомної компанії “Росатом”, що займаються ядерними дослідженнями, розвитком інфраструктури та створенням зброї.
Читайте також: Хто зможе замінити “Росатом” у разі введення санкцій — аналіз економіста