Росія шукає озброєння де тільки можна, намагається купити де тільки можна, але реальні взаємодії у неї є тільки з країнами-вигнанцями. Про це сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, волонтер, засновник благодійної організації “Реактивна пошта” Павло Нарожний.
“Де Росія може взяти якесь озброєння — дуже складне питання. В України союзників понад 40 країн, і це країни, які входять до топових економік світу, здатні виготовляти зброю і технологічно дуже просунуті. У Росії з партнерів — країни-ізгої. Це Північна Корея, яка перебуває вже 60 років під санкціями. Так, у них є зброя, артилерії велика кількість, балістичні ракети, але це все копії розробок Радянського Союзу приблизно 60-70-х років. Їхні балістичні ракети — це збільшені копії радянських балістичних ракет. Так, якусь кількість озброєння вони звідти можуть отримати, але це всього лише відтягування кінця. Це озброєння не зможе якимось чином змінити перебіг війни”, — сказав він.
Експерт нагадав, що Росія може отримати і вже отримує озброєння в Ірані.
“Але що таке Іран? Це країна, яка теж 40 років перебуває під санкціями. Вони отримують звідти танкові боєприпаси, міни для мінометів, артилерійські боєприпаси і безпілотники Shahed, які вони навіщось перейменовують у “Герань”. Це технологічно дуже старі безпілотники, це копія з розробок Ізраїлю приблизно початку 90-х років”, — уточнив Нарожний.
Він зазначив, що завдяки допомозі союзників в Україні було вибудувано систему ППО, завдяки якій під час російських атак долітає до цілей у кращому разі 3-5% цих безпілотників, і будь-якої серйозної шкоди українській інфраструктурі завдати вони вже не можуть.
Також, за інформацією експерта, Росія намагається отримувати озброєння в Єгипті.
“Був витік даних із Пентагону, і в одному з опублікованих документів стало відомо, що Росія намагалася купити боєприпаси в Єгипті, 40 тисяч снарядів для РСЗВ “Град”, системи 60-х років, доволі давньої, але ефективної. Пентагон цю справу відстежив, ЦРУ якимось чином отримало дані, угоду зупинили і ці 40 тис. снарядів поїхали до України”, — розповів він.
Нарожний додав, що Україна теж скуповує боєприпаси у всьому світі. Але це робиться не зусиллями однієї України, а союзників. Насамперед США.
“Вони купили весь арсенал, який був у Болгарії. На перший погляд, Болгарія невелика країна, але водночас Болгарія була центром з розроблення зброї в радянському блоці. І Пентагон присікає всі спроби Росії де-небудь, на будь-якому ринку купити зброю. Було успішне передавання зброї з Південно-Африканської Республіки. Що конкретно було, стало відомо завдяки локальному аналітику, який повідомив, що було передано стрілецькі боєприпаси. Тобто у Росії вже дефіцит не тільки артилерійських боєприпасів, а й стрілецьких, банальних набоїв для автоматів Калашникова, для кулеметів ДШК тощо. Навіть такої зброї вони вже самі не здатні виробляти і шукають у всьому світі”, — резюмував військовий експерт.
Читайте також: О времени нападения РФ мы знали за день: интервью с главным разведчиком Украины Кириллом Будановым
Як повідомлялося раніше, журналістка “Важных историй” Марія Жолобова заявила, що Росія оминає західні санкції завдяки Казахстану. Через різні казахські компанії країна-агресор імпортує мікрочипи для виробництва зброї та техніки. Сума угод на 2022 рік становить понад 75 млн дол.