Національний музей архітектури та побуту України після реконструкції — враження відвідувачів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Національному музеї архітектури та побуту України в Пирогові оновили центральний вхід. Закінчити роботи у 2022 році, як планували спочатку, не змогли через повномасштабну агресію Росії. Попри прагнення Москви знищити культурну спадщину України, реконструкцію завершили, інформує FREEДОМ.

Дерев’яні колодязі та млини, церкви та автентичні українські хати в Києві. Кожна експозиція Національного музею народної архітектури та побуту України в Пироговому — це своєрідний портал, який переносить відвідувача із сучасного світу технологій до старовинних українських сіл Полісся, Північного Причорномор’я, Донбасу чи Карпат.

Подорож у минуле тепер починається з модернізованого входу. Його реконструювали з урахуванням ландшафтних особливостей музею та побажань гостей.

“Це український хайтек. Хайтек по-українськи. Тут поєднали два стилі, і мені це дуже подобається”, — каже відвідувачка музею Анна.

“Це був старий і зламаний вхід, а тепер він новенький і свіженький. Звісно, набагато приємніше, бо твої відчуття щодо музею починаються саме зі входу. По-моєму, це дуже правильно робити вхід таким, щоб він налаштовував, що ти побачиш щось справді цікаве”, — ділиться враженнями Максим.

“Ми з чоловіком приходимо раз на рік, а то й двічі на рік. Але минулого року не вдалося прийти. Тож ми зараз йдемо, дивимося: і те є, і те, і те, і інше збудовано, і тут щось нове й цікаве. Дуже приємно!”, — наголошує ще одна відвідувачка музею Леся. 

Реконструкція центрального входу стала першим етапом реалізації масштабної програми “Магніти України”. Національний музей архітектури та побуту став одним із чотирьох учасників проєкту, як символ культурної дипломатії та української самоідентифікації.

“Я ще не зустрічала нікого, хто прийшов би до нас у музей і в нього — в когось на першій хвилині, в когось на двадцять першій, але серце не застукало б. Усі починають відчувати себе, відчувати своє коріння і згадують, хто що у своєї бабусі бачив…”, — генеральна директорка Національного музею архітектури та побуту України Оксана Повякель.

Роботи з відновлення розпочалися ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і відтоді не припинялися — попри відключення електроенергії через обстріли російською армією столиці. А в січні 23-го на територію музею впали осколки збитої російської ракети. 

“Коли навесні ми з Оксаною блукали музеєм і вона мені показувала шматок ракети, що впала сюди, вона поставила природне запитання: ми ж повинні завершити будівництво? Я кажу, що повинні. Дивлячись на цей шматочок ракети, я подзвонив Юрію, він важко зітхнув і сказав: але це теж ми повинні завершити. Я дуже вдячний, що ви були послідовні і ми закінчили це будівництво”, — каже міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“Особливо на тлі цієї війни ми маємо зробити з цього музею зразок. Компанія докладе всіх зусиль, щоб зробити з музею гордість України і гордість українства. Дайте нам трохи часу. Це не буде через рік, але через 5 років, це буде гордість”, — запевняє голова правління агроіндустріального холдингу Юрій Косюк.

Нові вхід і оглядовий майданчик — це тільки початок реконструкції музею. На наступному етапі планують відновити автентичні млини, щоб кожен відвідувач міг змолоти жменю зерна, вирощеного, до слова, теж на території музею.

Читайте також: Зруйновано майже 200 стародавніх курганів, розграбовано музеї — свідчення варварства окупантів у Запорізькій області

Прямий ефір