В армії Російської Федерації існує низка проблем, які заважають мобілізаційній кампанії — складнощі з виплатами, випадки підробки документів військових, шахрайські схеми та багато іншого. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський правозахисник, голова громадського руху “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.
У широкому доступі багато інформації про те, що гостро стоїть проблема виплат військовим і родичам загиблих на фронті в Україні, розповідає експерт.
“У РФ гроші, звичайно, є і виплати ці йдуть. З виплатами великі проблеми відбуваються з технічних причин: хтось не встиг щось підписати, не встигли папери оформити. Виплати супроводжуються дуже складними процедурами. Командир має подати це все до Міністерства оборони, і тому йдуть затримки. Загальна виплата сплачується частинами”, — сказав Кривенко.
Експерт зазначає, що вже не залишилося росіян, які хотіли йти служити через гроші.
“У Росії той прошарок населення, який міг би за гроші піти вбивати, той маргінальний прошарок, він уже закінчився”, — констатував він.
Часто на фронт відправляють обманним шляхом.
“Багато випадків, коли контракт укладають обманом. Приміром, загинув хлопець. Коли батьки запитують, чому ж його відправили на війну, їм пред’являють документи, що він контрактник, а син їм не повідомляв про це. І бувають зараз такі випадки, що батьки подають ці контракти на експертизу і доводять, що це не він підписав документ”, — розповів російський правозахисник.
Випадки обману трапляються і під час призову резервістів. Багатьом обіцяють, що відправляти на фронт не будуть, а тільки проведуть військові збори й навчання, а потім ці люди потрапляють на війну.
“Військовослужбовці, призвані й запасники, їх просто будуть обманювати. Військові в закритому приміщенні піддаються витонченій пропаганді та тиску. Щойно вони підписують контракти, вони стають військовослужбовцями і їх можна направляти на військову службу, на бойові дії, на війну, і вони вже не підлягають звільненню. Тобто головне завдання співробітників Міністерства оборони — умовити людей підписувати контракти, і вони вдаються до шахрайських схем”, — підсумував Кривенко.
Читайте також: Росія по всьому світу шукає озброєння для продовження війни проти України — подробиці
Нагадаємо, у Російській Федерації активно відбувається вербування на службу в російські збройні сили. Один із важелів впливу на потенційних мобілізованих — агресивна реклама. Крім того, після того, як росіянин підписав контракт зі збройними силами РФ, він наразі не має змоги його розірвати та звільнитися з армії.