Росіяни полюють на ЗРК Patriot “Кинджалами”, а це — перефарбоване радянське іржаве барахло, — Коваленко

Літак МіГ-31, що несе ракету "Кинджал". Фото: militarywatchmagazine.com

Російська окупаційна армія намагається полювати на американський зенітний ракетний комплекс (ЗРК) Patriot (“Петріот”), завдаючи ударів по території України ракетами “Кинджал”. Але ця ракета неефективна. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Так він прокоментував інформацію, що в Міноборони РФ заперечують, що “Кинджали” можна збити. За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, ракетним ударом “Кинджалами” нібито знищили радіолокаційну станцію і 5 пускових установок ЗРК Patriot.

“Це все має комічний вигляд. Той дивізіон ЗРК Patriot, який ми на сьогодні отримали, і це не є секретом, має у своєму складі 4 пускові. Річ у тім, що повний дивізіон може мати комплектацію від 4 до 8, максимум до 10 пускових. Але ми отримали той, що на мінімалках. Звідки вони взяли 5, я не знаю”, — сказав Коваленко.

Він зазначив, що спочатку в Росії заявляли про те, що один “Кинджал” знищив один ЗРК Patriot, тепер заявляють про 5 ЗРК Patriot і ще один об’єкт.

“Цікавий інший момент — коли розміщується ЗРК Patriot, його принцип, то на значній відстані одне від одного 200, 300 і навіть більше метрів розміщення кожної одиниці обладнання, кожної або пускової, або генератора, або РЛС. Тобто фактично на сьогодні, щоб розмістити повноцінно з усіма нормами безпеки дивізіон ЗРК Patriot, потрібен досить-таки об’ємний радіус. І одним “Кинджалом” знищити відразу 5 одиниць просто фізично неможливо, не кажучи про якусь іншу кількість. Тому всі ці заяви викликають, м’яко кажучи, посмішку”, — каже оглядач.

Водночас Коваленко не виключає факту, що могли бути завдані пошкодження. Оскільки під час вибуху ракети “Кинджал” у повітряному просторі великий радіус розльоту уламкових елементів — уламків, частин, елементів.

“Пошкоджуються не тільки будівлі, над якими вона знищується, а й, безумовно, щось може потрапити навіть безпосередньо в зону розміщення комплексів. Але тут постає питання — знищення і пошкодження — це різні речі. Розбите лобове скло і повністю згоріла пускова установка — це дві великі різниці. І з цього ми робимо відповідні висновки: російська пропаганда створює з мухи слона на тлі того, коли її слон, а саме “Кинджал”, виявився абсолютно неефективною мухою”, — уточнив він.

Оглядач нагадав заяви Шойгу, що “Кинджал” — ракета, яку неможливо перехопити жодною сучасною системою ВПО, що її навіть неможливо зафіксувати засобами ППО.

“І що ми отримуємо — сім із семи [збила українська система ППО] і в нуль. Повне знищення. Сергій Шойгу не військовий, він у цих справах взагалі не обізнаний, він більше фермер, оленяр. Але в іншому ж цьому вірили, цій пропаганді вірили. А на ділі виявилося, що “Кинджал” — це по суті старий радянський гомункулус, обгорнутий у сучасну обгортку. Ті “Кинджали”, які ми бачимо на фотографіях і відео, — красиві, великі, товсті ракети — це зовнішній корпус, обтічник, який надає аеродинамічних властивостей цій ракеті. А всередині розташована бойова частина, і якраз цією півтонною бойовою частиною виявилася стара, радянська концепція бетонобійних бомб БЕТАБ-500ШП. І вони є демонстрацією, що там немає ніяких нових технологій, немає ніякого хайтека і ноу-хау, це не вундерваффе. Це просто експлуатація старої радянської спадщини в сучасній обгортці”, — висловився Коваленко.

Тому оглядач не здивований, що особи, які були відповідальні за розробку і реалізацію “Кинджала”, пішли за статтею.

“Дали статтю типу продаж технологій конкурентам тощо, шпигунство і зрада, але суть-то набагато простіша. Вони просто нічого нового не створили, вони просто взяли, грубо кажучи, перефарбували старе радянське іржаве барахло”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: В України розширюється можливість зі знищення російських ракет “Кинджал”, — оглядач

Нагадаємо, раніше Коваленко повідомив, що близько 120 ракет різних типів і різної номенклатури Росія випустила по Україні від 28 квітня поточного року. Це і “Калібри”, і Х-101, Х-555, і “Кинджали”. Водночас тактика завдання ударів змінилася.

Прямий ефір