Китайські компанії можуть потрапити під санкції ЄС через допомогу Росії — подробиці (ВІДЕО)

Прапор Китаю. Фото: pixabay.com

Євросоюз має намір запровадити санкції щодо низки китайських компаній за надання допомоги Росії для ведення війни проти України. Йдеться про технологічне обладнання. Також нові обмеження торкнуться китайського експорту та інвестицій, повідомляє FREEДОМ.

Імовірно, сім китайських компаній потраплять до 11-го санкційного пакету Євросоюзу, погодженого зі Сполученими Штатами, пише Financial Times із посиланням на анонімні джерела. Компанії викрили в торгівлі технологічним обладнанням із Росією. За інформацією видання, товар був призначений для систем наведення російських ракет. Новий пакет буде обговорюватися державами-членами ЄС цього тижня, зазначає Bloomberg.

“У Китаю є моральний обов’язок сприяти справедливому миру. Вони не можуть бути на боці агресора. Вони не можуть військовим шляхом підтримувати агресію. Це наше послання Китаю, з огляду на сьогоднішню зустріч і всі візити лідерів країн Європейського союзу до Пекіна”, — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

“У нас є серйозні побоювання щодо проблем, пов’язаних із перетворенням економічної залежності на зброю, а також неринковою політикою і практикою, зокрема з боку КНР, і ми обговорили шляхи вирішення цих проблем”, — зазначив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Деякі китайські технологічні компанії вже внесено до санкційного списку Сполучених Штатів. Дії ЄС викликали невдоволення Пекіна, який прагне перешкодити Брюсселю стати на бік Вашингтона в їхній боротьбі за глобальний вплив. Очільник китайської дипломатії Ван Ї закликав ЄС не використовувати російсько-українську війну “як привід для запровадження санкцій проти китайських компаній”. Брюссель досі уникав прямого тиску на Китай, зокрема через відсутність доказів прямих поставок озброєння Москві.

“Ситуація, що склалася, не слугує нічиїм інтересам і докорінно загрожує законним інтересам Китаю в стабільних і впорядкованих відносинах у Східній Європі”, — йдеться в заяві глави комісії в закордонних справах Китаю Ван Ї на сайті відомства.

Цього тижня Київ відвідає Спеціальний представник уряду Китаю з євразійських справ Лі Хуей. Це перший візит дипломата з Пекіна після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він має намір обговорити питання мирного врегулювання російсько-української війни. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ Китаю. Після візиту в Україну китайський дипломат вирушить до Польщі, Франції, Німеччини та Росії.

“Візит китайського представника в ці країни є ще одним проявом прихильності Китаю просуванню мирних переговорів. Він повністю демонструє, що Китай твердо стоїть на боці миру”, — заявив представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь.

Наприкінці травня на четвертій зустрічі Ради ЄС і США планують узгодити спільні дії щодо Китаю. Зокрема, скоординувати методи контролю над експортом мікро-чіпів та інших товарів з Китаю в Росію. Сторони також мають намір співпрацювати в боротьбі з інформаційними маніпуляціями. Йдеться про російську пропаганду про війну в Україні, опубліковану в Китаї.

Читайте також: У Євросоюзі переглянуть стратегію відносин із Китаєм — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, спецпредставник Китаю Лі Хуей планує відвідати Україну 16-17 травня.

Прямий ефір