Будапешт погрожує заблокувати нові санкції ЄС проти Росії — робота над 11-м пакетом триває: подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Затверджено п’ять пакетів санкцій, спрямованих проти впливу Росії на Україну. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський. Один із пакетів стосується металургійного комбінату “Запоріжсталь”. Україна планує конфіскувати частину підприємства, яку контролювали з Росії. Решта санкцій продовжують курс на ізоляцію та блокування військової промисловості країни-агресора, інформує FREEДОМ.

Постійні представники держав-членів Європейського Союзу в Брюсселі обговорили 11-й пакет санкцій проти Росії, але поки не затвердили. За словами посла Польщі в ЄС Анджея Садося, багато питань ще потребують ретельного експертного аналізу. Однак нові обмеження можуть узгодити вже на наступному засіданні.

Перепоною на шляху до 11-го пакету може стати позиція Угорщини, кажуть аналітики. Будапешт погрожує заблокувати нові санкції ЄС проти Росії через те, що угорський OTP Bank потрапив до українського списку “міжнародних спонсорів війни”.

Угорський дипломат Петер Сіярто заявив, що фінансова установа не порушує міжнародного законодавства. Але в українського Національного агентства з питань запобігання корупції є інша інформація.

“OTP входить до числа 50 найбільших банків Росії, а за низкою напрямів є лідером ринку. Він обслуговує понад 2,2 млн клієнтів і представлений у понад 1 850 населених пунктах держави-терориста, що акцентує його важливість для економіки Росії, яка бореться із санкціями Заходу і намагається їх обійти. Як стало відомо зі ЗМІ, банк також надає пільгові умови кредитування російським військовим”, — йдеться в повідомленні на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Майбутній пакет антиросійських санкцій також обговорили у Швеції, на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.

“Тут не йдеться про кризовий менеджмент, — йдеться про реальну боротьбу за гідність і захист світового порядку. Робота над 11-м пакетом санкцій уже добре просунулася вперед. Як головуючі в ЄС ми робимо все, аби сприяти єдності ЄС навколо цього питання”, — зазначив на пресконференції міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем. 

11-й пакет санкцій ЄС буде спрямований насамперед на боротьбу з обходом обмежень, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. За її словами, останнім часом спостерігається збільшення незвичайних торговельних потоків між Європейським Союзом і третіми країнами. З них товари потрапляють до Росії. 

Буде моніторинг торгових потоків. І, як заявляла Урсула фон дер Ляєн, якщо побачать, що в якусь країну різко зріс торговельний потік і, найімовірніше, далі ці товари йдуть у Росію, то, відповідно, експорт до тієї країни, в якій потік зріс, буде припинено або істотно обмежено. Уже називаються країни, які можуть потрапити під обмежувальні заходи за такою схемою — Вірменія, ОАЕ і Казахстан.

Україна, своєю чергою, наполягає: важливо не тільки блокувати схеми антисанкційного шахрайства, але й продовжувати посилювати обмеження. Обмеження проти “Росатома” і алмазної промисловості Росії, а також зниження граничної ціни на нафту допоможуть послабити можливості Кремля фінансувати агресію.

“Очікуємо, що до переліку чинних санкцій незабаром увійдуть і пропозиції Міжнародної робочої групи з питань російських санкцій, представлені в Плані дій 2.0. Зокрема, зниження верхньої межі ціни на нафту — до 45 дол. за барель сирої нафти з цільовим показником 30 дол. за барель, посилення контролю за дотриманням граничних цін на нафту, накладення санкцій на “Росатом”, — заявив Ярослав Юрчишин, перший заступник голови комітету ВРУ з антикорупційної політики. 

12 травня набули чинності санкції Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) України проти військово-промислового комплексу Росії. Під обмеження потрапили понад 600 фізичних і юридичних осіб. Серед них і ті, за допомогою яких РФ контролювала “Запоріжсталь”. Президент Володимир Зеленський заявив, що Київ запускає процедуру конфіскації російської частки підприємства. За його словами, тепер вона працюватиме для України та українців.

Читайте також: Західні санкції працюють — які нові кризи очікують на РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, в 11-му пакеті санкцій проти РФ буде розширено списки товарів і послуг, які може отримувати Росія за імпортом або експортувати сама.

Читайте також11-й пакет санкцій проти РФ планує прибрати тіньовий імпорт — розбір економіста

Прямий ефір