Українська протиповітряна оборона показала високу здатність протистояти масованим атакам дронів. Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
Він нагадав, що нещодавно Київ був атакований великою кількістю безпілотників типу Shahed.
“Причому таке враження складалося, що конкретних цілей якихось там не ставилося для нанесення ударів, і вони курсували просто для того, щоб завдати якомога більшої шкоди саме цивільній інфраструктурі та цивільним об’єктам. І тут, звичайно ж, українська ППО показала високу здатність протистояти подібним цілям. І це завдяки накопиченому досвіду, по-перше, наших підрозділів протиповітряної оборони, по-друге, звісно, досить великої кількості груп, які були створені для протидії цим реальним загрозам сьогодення і, звісно ж, застосуванню різних засобів і комбінацій їхніх, зокрема й у єдиній системі”, — сказав Рябих.
За його інформацію, до цього процесу долучилися й різні волонтерські організації, зокрема, одна з них запропонувала систему акустичного виявлення дронів противника.
“Знаємо, що також нещодавно в Києві було введено в експлуатацію ізраїльську систему раннього попередження. І все це, звісно, сприяє тому, щоб ця загроза своєчасно купірувалася на захист насамперед мирного населення українських міст”, — сказав експерт.
Він зазначив, що існує досить складне в інженерному плані завдання — пов’язати вироблені в різних країнах НАТО сучасні системи, які зараз прикривають українське небо, а також інтегрувати в цю загальну мережу різні пострадянські вироби.
“Причому низку цих систем уже було адаптовано під використання ракет західного зразка. Робота йде в усіх напрямках. Крім ув’язування цих засобів у єдину мережу, є також і адаптація до можливості розширення номенклатури використовуваних ними ракет. І тому, звичайно, це завдання дуже важливе. Перш за все, воно забезпечує реалізацію можливостей передавання даних у режимі реального часу для повноцінного обміну всією наявною інформацією й скорочення швидкості передавання подібних сигналів. Тому що в умовах застосування тих же балістичних ракет, час там обчислюється буквально десятками і сотнями секунд”, — сказав Рябих.
На його думку, завдяки допомозі США щодо ув’язування різних систем ППО в єдину мережу, система може стати ще більш дієвою на тлі вже досить високих показників — більш ніж 90% знищення всіх повітряних цілей.
Читайте також: “Кинджал” “Петріоту” не перешкода: як ЗСУ розвінчали міф про гіперзвукову “суперзброю” з РФ
Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко висловив думку, що російська армія намагається, завдаючи ударів ракетами і дронами по території України, вплинути на контрнаступ Сил оборони.