У Москві 9 травня поліцейські затримали чоловіка, у якого кольорова гама одягу нагадувала прапор України. Привернула увагу правоохоронців і його книга: там були рецепти, у тому числі української кухні, повідомляє FREEДОМ.
Мешканку Санкт-Петербурга, яка залишила записку на могилі батьків Путіна зі словами “заберіть його до себе”, можуть засудити до трьох років умовно. Жінку звинувачують за статтею про наругу над місцями поховання за мотивами політичної та ідеологічної ненависті.
На стрімера із Челябінська відкрили справу про заклики до тероризму за побажання українській армії перемогти, оскільки самі росіяни протистояти Кремлю не можуть.
“Я сподіваюся тільки на українців”, — заявив стример і був затриманий за це 10 травня співробітниками ФСБ.
До 4 років колонії засудив Тверський районний суд Москви поета та рокмузиканта Миколу Дайнеку. Нібито за розпалювання ненависті та заклики до антидержавної діяльності. Чоловік у вересні минулого року читав біля пам’ятника Маяковському у Москві свої вірші із закликами не брати участь у війні Росії проти України. Це перший у Росії випадок кримінального переслідування за заклики не ходити до військкомату.
“Обвинувачений у віршах закликав у ході мобілізації дотримуватись правил, а саме: не брати повістки з рук представників військкоматів, не підписувати документи про отримання повісток і не з’являтися у військкомати. Співучасники вголос повторювали твір Камардіна та піднімали руки” – цитує слідчі органи видання “Настоящее время”.
Не дають спокою російські силовики і представникам медіа. Головного редактора “Нової газети. Європа” Кирила Мартинова оштрафували на 30 тис. рублів через відсутність маркування “іноземного агента” у його коментарі у соцмережі “Вконтакте”. У відповідний реєстр Мін’юст РФ вніс Мартинова у вересні 2022 року. Захист просив визнати правопорушення малозначним.
“Це був іронічний коментар на пост однокурсника, який закликав посадити Мартинова до в’язниці. Пост складається із шести слів. Його прочитали 30 людей. Скарг не було. Притягнення до відповідальності буде несправедливим та призведе до порушення права на свободу слова”, — йдеться у повідомленні Telegram-каналу Sota.
З тієї ж причини — відсутність маркування “іноагента” в соцмережах — склали протокол і на російську співачку Монеточку. Після початку повномасштабного російського вторгнення вона виїхала з РФ, засудила війну і разом із Noize MC дала кілька антивоєнних концертів.
Тим часом театральна режисерка та поетка Женя Беркович, заарештована за звинуваченням у виправданні тероризму, передала два листи із СІЗО.
“Привіт, Кототуй! Сподіваюся, я вірно згадала твій номер. Будь ласка, передай усім: я не думала, що така підтримка взагалі буває! Живу я дуже непогано, і це явно завдяки вашій підтримці. Загалом, не описуватиму побут СІЗО, сама знаєш. Цілком непогано, тільки “дубак” [холодно] і сигарети скінчилися”, — йдеться у листі режисерки Євгенії Беркович до матері Олени Ефрос.
Неугодні Кремлю і представники ЛГБТ. Трансактивіста Яна Дворкіна оштрафували на 100 тис. руб. у справі про “ЛГБТ-пропаганду”. Причина — донос співробітників органів опіки, яким не сподобалося, що Ян є опікуном дитини Антона. Тепер через адміністративну справу хлопчика можуть помістити до дитячого будинку.
Читайте також: Росіян позбавляють волі за антивоєнну позицію — огляд нових гучних справ (ВІДЕО)
Нагадаємо, майже 600 політв’язнів уже відбувають покарання в російських в’язницях і колоніях. І кількість тих, кого відправляють за ґрати, постійно зростає. Правозахисники підрахували, що за цим показником країна вже досягла рівня пізнього СРСР. Людей саджають за вподобайки, слова, телефонні розмови.