Парад 9 травня в Москві був просякнутий страхом, а кожне слово президента РФ Володимира Путіна на параді — брехня. Ситуація цього року показала принципово нову тенденцію. Таку оцінку заходу сьогодні, 11 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ дав політолог Володимир Фесенко.
“По-перше, відзначу атмосферу страху. Якщо торік була невпевненість, що навіть російські джерела визнавали, був якийсь дисонанс — думали в Росії і Путін так думав, що вони будуть 9 травня святкувати перемогу і над Україною, над Заходом, звісно ж, а виявилося, що ні, немає ніякої перемоги. Була якась невизначеність, невпевненість, що ж буде далі. А зараз жодних сигналів взагалі. Критика Заходу й України, що нібито це не Росія, а Захід почав війну проти Росії, хоча Росія напала на Україну, і вся промова [Путіна] на такій брехні побудована. Буквально кожна теза цієї промови — брехня. Треба перевернути сенс, тоді буде все зрозуміло. Але це вже традиційний путінський стиль”, — сказав він.
Разом із цим, за словами політолога, у промові Путіна не прозвучало жодного політичного сигналу.
“Однак, агресивного пафосу багато було, а в політичному плані з точки зору якогось конкретного політичного змісту, сигналів — а що далі?, сигналів навіть для росіян, що вони будуть? Вести війну до переможного кінця, або добиватися миру, заморожувати війну? Жодних політичних сигналів. Це зайвий раз показало, що Путін не знає, що робити. Він цю війну проводить за інерцією”, — каже Фесенко.
Він зазначив, що про це зараз пишуть і багато західних ЗМІ, що у Путіна не було плану “Б”, що Путін продовжує цю війну і не знає, що з нею робити далі.
“Але одночасно атмосфера страху — те, чого не було торік. А зараз усі очікували — буде, не буде атака українських безпілотників, писали: “Збили там, збили там, на підльоті до Москви”. Прямо як зведення про тяжко хворого вождя, а тут десь збили український дрон, буде атака дронів чи не буде. Скасували паради і масові заходи більш ніж у 20 великих російських містах, обласних центрах. І на фронті теж тривога і напруга. Там чекають на український наступ. Це я кажу, посилаючись на російські прокремлівські Telegram-канали, за якими я стежу. Страх, очікування того, що буде проблема або на фронті, або в Москві, або в якихось російських містах”, — розповів політолог.
У цьому, уточнив він, і є принципово нова тенденція.
“А сам по собі парад і все це масове дійство показало справжню кризу цього “побєдобєсія”. Наприклад, парад, навіть за оцінками прокремлівських Telegram-каналів, найгірший, найслабший парад за останні 15 років. Це як же так? Війна, Путіну треба показувати велич, а тут найслабший, млявий парад, мало учасників, менший час проведення, техніки мало, якийсь Т-34, хтось каже, з музею, а російські джерела — з Лаосу спеціально привезли. Що, Т-34 уже не залишилося в Росії? Ось до чого дожили”, — висловився Фесенко.
Також він нагадав, що ще вранці 8 травня не було зрозуміло, хто разом із Путіним, крім президента Киргизстану, буде на трибуні під час цього параду.
“Мабуть, коли Путін дізнався, що поруч із ним може бути тільки один президент маленького Киргизстану, він, мабуть, був розлючений, і почали терміново збирати масовку з лідерів країн СНД. Кажуть, за російськими даними, за допомогою Китаю і частково за допомогою Тегерана, який нібито посприяв на Пашиняна,… центрально-азіатські країни, кажуть, допоміг умовити Китай. Китай 16 числа проводить свій саміт з країнами Центральної Азії і саміт фактично свідчить, що Центральна Азія переходить під вплив і патронаж Китаю. Усе, Росія на центрально-азійські країни не впливає”, — резюмував Володимир Фесенко.
Читайте також: 9 травня Путін залишився без привітань від Сі — про що свідчить цей крок КНР, пояснив політолог