Приїзд президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн до Києва 9 травня, коли Україна вперше святкувала День Європи, свідчить насамперед про солідарність Європи, Європейського Союзу з Україною. Про це сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Про те, що в цей знаменний день, коли Україна вперше нарешті святкує День Європи разом з усією Європою, Україна і Європа демонструють свою єдність. І не просто єдність, а це солідарність Європи з Україною у важкі для нашої країни часи, коли нашій країні доводиться відстоювати свою незалежність у боротьбі проти російської агресії. І Євросоюз разом зі США є нашими головними партнерами в підтримці нас — економічній, військово-технічній у відбитті російської агресії. Тому навіть цей символізм — спільне святкування Дня Європи, підтвердження єдності України і Європи в цей день уже саме по собі дуже значуще”, — сказав він.
Але, як уточнив політолог, були і практичні питання. Глава Єврокомісії приїхала до Києва з дуже важливою новиною про те, що узгоджено і схвалено пакет військової підтримки України стосовно виробництва 1 млн снарядів.
“У нас снарядний голод і це дуже важливо. І зараз, і на перспективу. Тому що Росія хоче затягувати цю війну, і артилерія для нас важлива і в Бахмуті, і для підготовки майбутнього наступу”, — зазначив Фесенко.
Також, на його думку, мало місце ще одне стратегічно важливе питання.
“Я думаю, воно напевно обговорювалося, — питання про початок перемовин, про порядок денний, конкретний зміст перемовин про вступ України до Євросоюзу. Ця тема зараз одна з головних в обговоренні між Україною та ЄС. І рішення про День Європи 9 травня, і візит Урсули фон дер Ляєн, і обговорення цих практичних питань — це все новий етап європейської інтеграції України”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: Солідарність ЄС з Україною: ключові заяви Урсули фон дер Ляєн у Києві — огляд (ВІДЕО)
Нагадаємо, це п’ятий від початку повномасштабного вторгнення Росії візит Урсули фон дер Ляєн до України. Під час попереднього у лютому вона разом із главою Української держави Володимиром Зеленським та президентом Євроради Шарлем Мішелем за підсумками саміту “Україна — ЄС” схвалили спільну заяву.