Щоб країна могла самостійно виробляти товари, які випускаються за кордоном, має бути розвинена наука, а в Росії цього немає. Деякі медпрепарати продовжать виготовляти в РФ, але також на ринку з’явиться багато підробок. Триватиме і паралельний імпорт, але це не стосуватиметься складних препаратів. Таку думку сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова.
“Імпортозаміщення завжди було міфом. Власне, і зараз про це потрібно забути, тому що імпортозаміщення означає досить розвинену науку, а для того, щоб була розвинена наука, потрібно, щоб молоді науковці не тікали щодуху за кордон, через те, що коїться всередині країни. Вчені так влаштовані, вони добре творять там, де свобода”, — заявила вона.
Курносова зазначила, що в Росії “чим більше закручували гайки”, тим більше людей покидали країну, особливо коли почалася мобілізація в РФ.
“Говорити про якісь серйозні наукові відкриття, на мій погляд, сьогоднішній Росії не доводиться. Путін думав, що в науку гроші вкладаються, але вони на 80% розкрадалися. І, відповідно, точно так само з імпортозаміщенням. Воно ніби існувало, розробляли на папері, але існувало фактично зовсім трохи”, — пояснила політична аналітикиня.
Вона додала, що в Росію будуть надходити лікарські препарати в основному з Індії та Китаю.
Читайте також: Тотальний дефіцит і рекордне подорожчання — у Росії не вистачає ліків
Нагадаємо, Росія перебуває в односторонній залежності від країн Заходу в сфері фармацевтичної промисловості.