Журналісти Російської служби BBC і видання “Медіазона” встановили імена 22 тисяч загиблих в Україні російських військових. Як повідомляють ЗМІ, від 7 квітня до списку додалося понад 2 300 імен. Більшість із них — найманці ПВК “Вагнер”, які загинули під Бахмутом Донецької області. Москва своїх втрат не визнає і не озвучує, їх замовчують як російське командування, так і кремлівські пропагандисти, повідомляє FREEДОМ.
У перехопленій українською розвідкою розмові російського військовослужбовця з дружиною окупант, який перебуває біля Кремінної Луганської області, розповідає про ситуацію на фронті і вже не сподівається повернутися додому:
“Ми в цю бригаду переходимо. А там із бригади, в якій із початку наступу було 5 тисяч осіб, їх там, коротше, може близько 200 залишилося… Коротше, якщо що, ввечері зідзвонимося, а потім за 2 тижні можеш собі нового чоловіка шукати”.
Кількість загиблих російських військових збільшується з кожним днем. За 14,5 місяців повномасштабної війни російська армія втратила понад 194 тисячі осіб. Про це повідомляють у Генеральному штабі Збройних сил України. Втрати техніки та озброєння теж масштабні. Лише танків знищено майже 4 тисячі, понад 7 тисяч бойових броньованих машин, 3 тисячі артилерійських систем і понад 300 літаків.
“Станом на зараз Росія не має ані військового, ані економічного, ані політичного потенціалу для здійснення спроби масштабного наступу будь-де в Україні. Правда полягає в тому, що росіяни звели свої ракетні запаси майже нанівець”, — повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю YahooNews.
Росіяни про свої втрати мовчать. Від початку повномасштабної війни проти України Кремль лише тричі озвучував цифри. Востаннє — ще до оголошення так званої часткової мобілізації. Але вже тоді вони сильно відрізнялися від підрахунків українського Генштабу та оцінок західних розвідок.
Від перших днів вторгнення Москва почала приховувати кількість загиблих, щоб не деморалізувати росіян і не витрачатися зайвий раз на виплати.
“Мене вразила цинічність росіян. У той день, коли ми були на перемовинах у Білорусі, ми вже тоді нарахували вбитими десь 3 тисячі росіян. Це і Гостомель, й інші міста. Наша сторона запропонувала їхній делегації забрати тіла вбитих російських солдатів. Голова російської делегації повертається до заступника міністра оборони Росії, а той каже, що вони не підтверджують цю інформацію. За їхніми словами, в них загинуло кілька десятків осіб. Вони цинічно приховували втрати від свого керівництва”, — розповів міністр оборони України Олексій Резніков у спецпроєкті Дмитра Комарова “Рік. За кадром. Міністр”.
Найгарячіша точка фронту — Бахмут Донецької області. За оцінками Білого дому, тільки за останні п’ять місяців там Росія втратила 100 тисяч осіб убитими і пораненими. Величезні втрати позначаються на економіці Федерації, насамперед — на ринку праці.
“Росія майже напевно зіткнулася з найбільшою нестачею робочої сили за останні десятиліття. Центральний банк Росії опитав 14 тисяч роботодавців і виявив, що кількість претендентів перебуває на найнижчому рівні від 1998 року. За останні три роки через вплив COVID-19 і війни проти України населення Росії скоротилося на два мільйони більше, ніж очікувалося”, — ідеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії у Twitter.
Росія може готуватися до нової хвилі мобілізації. Військові експерти дійшли такого висновку, ґрунтуючись на квітневих рішеннях Держдуми. Російський уряд ухвалив низку поправок до закону: запровадив електронні повістки та обмежив права і свободи тих, хто ухиляється від військового призову. На другу хвилю так званої часткової мобілізації чекають і самі росіяни. За даними “Левада-Центру” понад дві третини опитаних вважають, що новий призов на війну проти України буде. Навіть якщо Кремль наважиться на таке непопулярне рішення, то у що одягати, чим годувати і з чого стріляти новобранцям — питання відкрите.
Читайте також: Проводячи “мобілізацію” на окупованих у 2022 році територіях України, Росія йде на ризик — пояснення Коваленка
Як повідомлялося раніше, останніми місяцями втрати російської армії значно зросли. Кремль прагне якнайшвидше заповнити дефіцит у живій силі. Агресивна реклама із закликами йти на службу до армії — всюди — на вулицях російських міст, у держустановах, у пабліках шкіл та дитсадків. Аналітики американського Інституту вивчення війни припускають, що атака безпілотника на Кремль могла бути організована, щоб створити умови для більш широкої мобілізації.