Російські окупанти 9 місяців не можуть взяти під свій контроль районний центр — українське місто Бахмут Донецької області. Тож зрозуміло, що всі ескапади заяв засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина покликані привернути увагу до його персони, щоб виправдати себе в невиконанні зобов’язань. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий, коментуючи заяву Пригожина про те, що стратегічного значення для подальшого просування Бахмут не має.
“Це для них точка біфуркації своєрідна, тому що, як вона може не мати значення, якщо ти не пройдеш Бахмут, як ти… вони кажуть, є цитата, я правильно зрозумів, що “стратегічного для подальшого просування”. Але якщо ти 9 місяців не можеш узяти районний центр і майже втратив весь свій особовий склад, про яке подальше просування може йтися? Якщо не має значення, чого ж ви його так завзято штурмували 9 місяців і заявляли. Вони тільки за цей місяць разів 10-15 заявляли, що вони його оточили і що вони його вже взяли, як мінімум дороги нам обрізали”, — сказав він.
Тому, констатував спікер, Бахмут для росіян має значення і він став абсолютним символом їхнього безсилля. Водночас Бахмут став символом героїзму, мужності, самовідданості, бойової вправності, ратного мистецтва українських командирів і воїнів.
“І тому Бахмут — це вже легенда, Бахмут — це вже загальна назва, Бахмут знають в усьому світі і знають саме завдяки мужності наших воїнів. А для них це — символ приниження і неможливості виконати навіть оперативно-тактичне завдання, не кажучи вже про стратегічне, яке вони брали, щоб до кінця березня взяти всю Донецьку область”, — вважає Череватий.
Також він поінформував, що на Бахмутському напрямку російські окупанти не змінюють свою тактику, у них залишається пріоритетом завдання захопити це місто.
“Тому, особливо в міській забудові, ти по-іншому не будеш діяти, як малими групами, штурмовими. Інакше, якщо це будуть великі підрозділи, їх знайдуть наші безпілотники і знищать за короткий термін. Тому вони діють малими групами, перед цим завдаючи масованих ударів артилерією та авіацією по наших позиціях, намагаючись стерти з землі, по суті, всі будови. Тому що кожна будова, кожна стінка використовується дуже грамотно нашими воїнами як фортифікаційні споруди для того, щоб вести грамотно, організовано оборону і максимально завдавати шкоди ворогові”, — пояснив він.
Єдине, зазначив спікер, окрім самих підрозділів “Вагнера” (які намагалися монополізувати цей напрямок, показати якийсь вдалий кейс, що в усієї армії не виходить, а в них усе вийде), через втрати їм уже подітися нікуди, і вони підсилюються десантними підрозділами ЗС РФ, мотострілецькими підрозділами, артилерією та авіацією. Вони пробували створити свої підрозділи, але їм не вистачає своїх, і тому їх теж підтримують регулярні війська агресора.
Також він повідомив, що українські захисники постійно працюють на тим, щоб перервати логістичне постачання боєприпасів противнику.
“Сьогодні три польові склади боєприпасів було знищено на Бахмутському напрямку. Було, що і 10 польових складів було знищено. Постійно йде полювання за їхніми спорудами тимчасового зберігання артилерійських снарядів і боєприпасів іншого типу, також за логістичними шляхами, за великими складами. Постійно використовуються всі види розвідки. Тільки оскільки ми не маємо такої розкоші, як вони в боєприпасах, ми на певній артилерійській дієті. Не те що голод, але дієта. Ми не можемо собі дозволити наліво і направо. Тому проходить завжди серйозна розвідка, дорозвідка, особливо, коли використовується високоточна зброя, щоб максимально досягти ефекту. І якщо знищується якась ціль, великий склад боєприпасів, щоб це було напевно, і ми знали, що ми серйозно ворогу зіпсували логістику”, — резюмував Сергій Череватий.
Читайте також: Головна причина істерики Пригожина — не снарядний голод, — Череватий про заяву щодо виведення ПВК “Вагнер” із Бахмута
Як повідомлялося раніше, понад 100 тисяч військовослужбовців втратила російська армія в Бахмуті. Близько 20 тисяч загинули і ще 80 тисяч були поранені. Такі цифри озвучив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі Джон Кірбі. Сьогодні місто-фортеця стримує армію РФ від просування до Краматорська та Слов’янська.