Перед українськими захисниками, які виконують завдання зі стримування міста-фортеці, стоїть завдання — зробити все, щоб противник не зайняв і не оточив Бахмут Донецької області. Днями командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські окупаційні війська залишили деякі позиції біля Бахмута після успішної контратаки українських підрозділів. Останні новини звідти від саперів 80 десантно-штурмової бригади дізналася кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
“Там все побите, все розтрощене вщент. Бахмут — це найпекельніша точка. Противник, якщо не може просунутися вперед, не може своїми силами нічого зробити, то вони артилерією або танками намагаються все зрівняти із землею, щоб для наших побратимів не було, наприклад, де зайняти позицію, десь сховатися”, — розповів військовослужбовець Збройних сил України Андрій.
Андрій — сапер, його підрозділ нещодавно вийшов на ротацію з Бахмута. Там він разом із побратимами робив усе можливе, щоб зупинити просування противника.
“Що робили в Бахмуті? Закривали хлопцям позиції для їхнього більшого спокою. Щоб почувалися безпечніше, коли залишаються там на ніч. Позиції мінували перед противником. Мінами. Якщо треба було просуватися вперед, зрозуміло, що воно там вже не треба було. Ми приїжджали, знімали, що треба було, просувалися вперед максимально з хлопцями і також, припустимо, на ніч закривали їх так само, щоб не підійшов близько противник. Тому що вони дуже близько намагаються підійти до позицій і закидають або гранатами, або ще чимось”, — каже воїн.
32-річний Василь із перших днів повномасштабного вторгнення Росії до України пішов до лав ЗСУ. На фронті як сапер працює вже пів року.
“Поїхали на одну позицію, ставили клеймера і була у нас перестрілка. Трошки, звичайно, було страшно, але, слава богу, все обійшлося добре. Вони були дуже близько. Дуже. Ми навіть до них підходили, буквально десь на метрів 30-40 до їх були”, — поділився боєць.
За словами захисників, у Бахмуті проти ЗСУ сьогодні стоять “вагнерівці” та регулярна російська армія. Знань у противника часом дуже мало через те, що їх не навчають, а одразу кидають як гарматне м’ясо на фронт. В українській армії все інакше.
“Мобілізували, одразу відправили на навчання. Навчалися. Вчили-вчили, ми все подолали, вивчили. І зараз бачити, все, що вчили, — використовується і все виходить. Ось днями нам треба було прикрити наших хлопців на позиціях наших і противник теж недалеко був, то з групою прикриття, група прикриття нас прикриває, ми працюємо і все добре. Без прикриття було б трошки важко, а з прикриттям краще”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Олег.
Противник не може взяти Бахмут з літа 2022 року, постійні атаки і спроби оточити населений пункт почалися в грудні. Тоді місто-фортеця стало епіцентром найгарячіших боїв. За останні п’ять місяців війни РФ втратила в Бахмуті 20 тисяч загиблими і ще 80 — пораненими. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Читайте також: Немає вже ніякого Бахмута, окупанти стирають Донбас з лиця землі — оцінка військовослужбовця ЗСУ з Бахмутського напрямку
Нагадаємо, як розповів спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, Бахмут залишається головною ціллю для росіян. Проте українські сили планомірно знищують там техніку окупантів і завдають ворогові шкоди.