Президент РФ Володимир Путін може залишитися при владі після поразки у розв’язаній ним війні проти України. Таку думку сьогодні, 3 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко.
“Ось те, що ви сказали, що поразка Росії означає крах його режиму, ось це може бути, але це не обов’язково. І Путін може зберегти владу після поразки. Така ось опція існує. Це все таке деяке туманне майбутнє, яке неможливо передбачити з точністю. Так, можливий крах режиму, можливо, те, що після поразки, так би мовити, зміниться ситуація і, так би мовити, війська, насамперед, силовиків, охоплять настрої “цар несправжній” — це можливо. Але для того, щоб ось цей настрій конвертувати в якісь дії, для цього потрібна свобода волі, потрібні вчинки конкретних людей, зокрема, якихось керівників, якихось лідерів, якихось генералів, які скажуть: “Ну, все, досить”, — зазначив Яковенко.
Він наголосив, що поки що серед силовиків домінує страх перед Путіним, а багаторічна зачистка генералітету в РФ призвела до того, що там практично немає людей, здатних на вчинки.
“Тому Путін у цій ситуації може зберегти владу. Не обов’язково, але може”, — сказав журналіст.
Яковенко не виключає, що Путін заради збереження влади здатний на провокації та нанесення ударів по своїй території.
“Я думаю, що виключено — це спроби якогось удару ядерного або ще якогось по території України. Так, він буде продовжувати бомбити територію України, житлові будинки. Це все буде відбуватися. Тут, на жаль, зупинити це можна тільки закриттям неба над Україною, що, власне кажучи, зараз і намагаються зробити Україна й НАТО. Але ймовірність того, що він там вдарить ядерною заточкою кудись поза Росією, ця ймовірність дуже мала. Його все-таки переконливо попередили, що цього не треба робити. А що стосується провокацій на своїй території — можливо”, — сказав журналіст.
Читайте також: Атака невідомих дронів на Кремль є провокацією самої РФ — думка Умланда
Нагадаємо, у Москві заявили, що в ніч на 3 травня два ударні безпілотники здійснили атаку на Кремль й були ліквідовані силами протиповітряної оборони. У РФ звинуватили в події Україну, назвали інцидент “спланованою терористичною акцією, замахом на президента Росії”.
В Офісі президента України заявили, що Україна не має жодного стосунку до атак дронів на Кремль, оскільки це “не має сенсу, не вирішує жодних військових завдань і не впливає на ситуацію на фронті”.