Росіяни намагаються створити системність ударів дронами-камікадзе по Одесі, — думка Коваленка

Пуск дрона-камікадзе. Скріншот: uatv.ua

Загальна риса нальотів дронами-камікадзе по Одесі та області з боку російських окупаційних військ полягає в тому, що вони мають хвилеподібний характер. Перша хвиля покликана на себе відволікти і виснажити засоби ППО, друга хвиля відпрацьовує прорив ППО, і на неї робиться основний упор з завдання ударів. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Попередній удар був від 3 до 4 квітня, фактично вони зараз буквально за 2 тижні (в ніч проти 19 квітня, — ред.) здійснили наступний удар. Попередній був дещо потужніший, було задіяно 17 дронів, з яких 14 збили. Використовують щонайменше 10 дронів для цього, але ефективність цих ударів викликає сумніви. Наприклад, цього разу два дрони прорвали ППО, змогли досягти цілі, але цілі, які вони вразили, м’яко кажучи, викликають сумніви. Що це — центр ухвалення рішень чи база спецназу НАТО тощо? Нічого подібного. Тому фактично ефективність таких ударів можна розцінювати як менше 10%. Оскільки жодного коефіцієнта корисної дії для російських окупантів від цих ударів не відбулося, вони не досягли”, — сказав він.

За словами оглядача, зараз Одеса більше тилове місто, вона не відіграє превалюючої, критичної ролі, наприклад, у підготовці контрнаступу. І в принципі будь-яким чином на території Одеси та області не формуються якісь серйозні групи військ, які можуть, наприклад, вплинути на ситуацію в зоні бойових дій. Такі формування відбуваються в абсолютно інших локаціях, за межами Одеси та області.

“Не виключено, що в цьому випадку відіграє важливу роль той фактор, що в Одесі присутня велика кількість російської агентури і за допомогою того, що СБУ постійно ці агентурні мережі розкриває, нейтралізує шпигунів, якість як такої інформації погіршується. Водночас самим виконавцям, агентурі їсти хочеться, повинні вони якось отримувати постійно за свою роботу певні заохочення. У зв’язку з цим вони починають постачати просто своїх кураторів великою кількістю інформації, яка мало що має спільного з реальністю. Я можу розцінювати це тільки так, тому що два нальоти досить масованих, з досить серйозними витратами на дрони-камікадзе (це не дешево — 17, а потім 12 дронів) і при цьому мати таку низьку ефективність”, — говорить Коваленко.

Але разом із цим, заявив військово-політичний оглядач, негативний бік полягає в тому, що росіяни намагаються створити системність таких ударів.

“Якщо ця системність підтвердиться, тобто, наприклад, удар кожні 2 тижні, то наступний може припасти якраз на початок травня, що вписується в їхню загальну пропагандистську концепцію. Не виключено, що за добу або через добу після 2 травня вони можуть зробити аналогічний наліт”, — вважає він.

Коваленко зазначив, що хаотичний характер ухвалення рішення щодо ураження об’єктів, відсутність серйозної дорозвідки наштовхують на думки, що росіяни ведуть обстріл не для того, щоб уразити якісь серйозні об’єкти, а щоб відзвітувати.

“Застосування дронів-камікадзе по Одесі — це трудомістка операція, якщо порівнювати, наприклад, із відстрілом пакета реактивної системи залпового вогню “Град”. Планування операції ударів по Одесі — це більш трудомісткий процес, енерговитратний і фінансово витратний. Проте вони замість того, щоб відзвітувати, наприклад, про удари в прикордонній зоні, намагаються завдавати ударів по тиловій Одесі. Все-таки тут навіть не те щоб просто звітність банальна, а тут хаотизація ухвалення рішень. Отримавши інформацію, вони готують операцію, не проводячи дорозвідувальну діяльність, не підтверджуючи ці дані”, — резюмував військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”.

Читайте також: “Одесити прекрасно розуміють, що може відбуватися”: у місті 2 і 9 травня посилять заходи безпеки, — Братчук

Нагадаємо, як розповів історик, радіоведучий, військовослужбовець ЗСУ Олександр Алфьоров, росіяни активно просувають версію, що Одеса — “споконвічно” їхнє місто, але є інша історія Одеси, яку кремлівські пропагандисти приховують.

Прямий ефір