Україна стала спостерігачем при Співтоваристві розвитку Півдня Африки. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба обговорив наступні кроки України на шляху до ЄС та НАТО з італійським колегою Антоніо Таяні, а роботу Чорноморської зернової ініціативи — із генеральним директором Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Цюй Дунюєм. І це не єдині важливі події українського дипломатичного фронту останніх днів, повідомляє FREEДОМ.
“У країни з кращою логістикою та постачанням — більші шанси на перемогу у війні”, — заявив Дмитро Кулеба на Раді міністрів закордонних справ Євросоюзу. Він закликав якнайшвидше надати Україні більше броньованої техніки, танків та артилерійських систем, далекобійної артилерії та боєприпасів, зміцнити протиповітряну та протиракетну оборону країни та інтегрувати її з сусідніми країнами-членами ЄС. А ще — почати навчати українських пілотів на винищувачах F-16.
“Поразка Росії — це гарантія нормального життя для Європи. Зараз немає важливішого завдання. Для її досягнення Україні потрібно більше зброї та боєприпасів, і все це має бути доставлене якнайшвидше. Давайте приберемо всі паперові стіни. Подолаємо всі процедурні перешкоди. Прискоримо кожний процес. Знищимо будь-які затримки на шляху між рішенням про надання зброї та її прибуттям на кордон України”, — закликав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на Раді міністрів закордонних справ ЄС.
На необхідності продовжувати активно підтримувати українську армію, зокрема озброєнням та боєприпасами, наголосили також керівник Офісу президента Андрій Єрмак та головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Вони обговорили ситуацію на фронті з радником президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном та головою Об’єднаного комітету начальників штабів Марком Міллі.
Андрій Єрмак також провів у Києві брифінг із питань оборони для делегації Великої Британії. Серед делегатів — радник прем’єрміністра Сполученого королівства Тімоті Барроу та начальник Штабу оборони Великої Британії Ентоні Радакін.
“Швидкість поставок озброєння та військової техніки Силам оборони України має велике значення для стримування наступальних дій російських окупантів та належної підготовки до подальших кроків”, — зазначив на брифінгу з питань оборони для делегації Великої Британії заступник керівника Офісу президента України Роман Машовець.
У форматі відеоконференції керівник Офісу президента України зустрівся із зовнішньополітичними радниками президентів Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини, Чехії та Румунії. Обговорили рух України до НАТО та гарантії безпеки для країни до того, як вона стане повноправним членом Альянсу.
“Про це говорить і формула миру президента Зеленського, і наша офіційна позиція: наша принципова позиція — ми не бачимо альтернативи членству України в НАТО. Сьогодні завдяки вам, завдяки США та іншим партнерам, єдність, яку ви створили та зберігаєте, є потужною зброєю”, — наголосив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак на зустрічі із зовнішньополітичними радниками президентів країн-партнерів.
Потужною зброєю проти можливостей Росії спонсорувати війну має стати новий план посилення санкційного тиску. Його представила група Єрмака — Макфола. Більшість рекомендацій першого плану вже реалізували, і тому в новому основна увага зосереджена на найболючіших для російської економіки питаннях. Йдеться про енергетичний комплекс РФ та її оборонну промисловість. Нові санкції також необхідні, щоб конфіскувати активи російського Центробанку та передати їх Україні.
“Зараз представлено, за якими напрямами можна ще посилити санкційний тиск і як дати світові більше стабільності через повне вилучення з глобальних відносин усіх деструктивних російських суб’єктів, усіх, хто працює на війну. Цей санкційний документ буде на столах у всіх ключових лідерів світу — як політичних, так і громадських, бізнес-лідерів”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Компенсація завданих війною збитків, як і покарання винних в агресії, — один із пунктів української формули світу: “справедливість”. На зустрічі з міністрами закордонних справ країн Балтії та Північної Європи в Одесі глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що коаліція на підтримку створення спеціального трибуналу зі злочину агресії зростає. Нещодавно до неї приєдналася Молдова.
Із європейськими колегами Дмитро Кулеба обговорив підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі та євроінтеграційний шлях України.
Читайте також: Посилення антиросійських санкцій за терор: які обмеження може містити 11-й пакет (ВІДЕО)