Розмінування правобережної частини Херсонської області, яка торік була звільнена українською армією, триває практично цілодобово. У ньому залучено близько 250 фахівців. Але навіть за такого ресурсу розмінування займе близько 10 років. При цьому невідомі обсяги робіт із розмінування на лівому березі Дніпра, який залишається під контролем російських військ. Про це сказав керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації (ОВА) Олександр Толоконніков у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
За його словами, із 632 тис. га правобережжя замінованими вважаються 500 тис. га. За 5 місяців після деокупації вдалося перевірити та розмінувати 33 тис. га.
“Відповідно ми розуміємо, що в рік ми можемо робити приблизно 70 тис. га”, — пояснив Толоконніков.
Він наголосив, що для аграрної Херсонщини розмінування життєво важливе.
“Ми тут залежимо від аграріїв, залежимо від полів. Це, власне, наш хліб. У прямому та переносному сенсі. Тому тут це першочергове, що треба розмінувати”, — коментує речник пресофісу ОВА.
За його словами, також життєво важливим та пріоритетним було розмінування у районах ліній електропередач, щоб відновити подачу електроенергії населеним пунктам. Наразі електропостачання відновлено у 161 населеному пункті області, включаючи обласний центр, із 228, які були знеструмлені.
Толоконніков зазначив, що зараз триває розмінування сільського господарства Херсонщини. Допомога у цьому надають міжнародні партнери України. Нещодавно регіон отримав дві машини для віддаленого розмінування полів.
“Чим більше таких машин буде й інших засобів розмінування, чим більше людей буде залучено, тим швидше ми можемо відновити економіку та сільське господарство, бізнес, який також залежить від цього. І продовжувати вже на лівому березі”, — заявив Олександр Толоконніков.
Раніше повідомлялося, що на Херсонщині розміновано 32 тисячі гектарів землі й це лише 5% від необхідного. Загалом російські окупанти встигли замінувати 680 тис. га. За даними голови Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна, вже ліквідовано близько 60 тис. вибухонебезпечних предметів. Розмінування проводять військові, співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Національної поліції. Окрім того, розмінування на платній основі проводить фірма “Укроборонсервіс”. За словами Прокудіна, фахівців замало. На кожну громаду області потрібно приблизно 10 розрахунків.