Рух України в НАТО активізує процеси в Молдові та Грузії — розбір експертів

Прапор НАТО. Фото: share.america.gov

Україна може стати позитивним прикладом і своєрідним локомотивом вступу до Організації Північноатлантичного договору інших пострадянських республік. У Молдові цей процес активізувався вже зараз, з Грузією — складніше, але проросійський уряд там не буде вічним. Такі оцінки у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ дали народний депутат України, голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко та професор міжнародного права Євген Цибуленко.

Говорячи про Молдову, Цибуленко наголосив, що там уже триває процес відновлення боєздатності армії, яка тривалий час існувала, швидше, номінально. Кишиневу передається західна техніка. Ситуацію в Грузії професор називає складнішою.

“При тому, що народ там абсолютно проукраїнський, прозахідний, уряд — доволі проросійський, і, загалом, це створює певні складнощі. Але я сподіваюся, що така ситуація не може тривати дуже довго, оскільки не може в країні народ підтримувати одне, а уряд — інше. У цій ситуації треба дістатися якогось консенсусу. Я думаю, що уряд там у найближчому майбутньому буде поміняний на такий, який активніше прагнутиме в НАТО і підтримуватиме Україну”, — вважає гість ефіру.

У свою чергу, Олександр Мережко не сумнівається в євроатлантичних перспективах Кишинева та Тбілісі, оскільки “у сучасному світі кращої гарантії безпеки для будь-якої держави, ніж повноправне членство в НАТО, не існує”.

“Я думаю, що згодом до розуміння цього та до конкретних дій прийдуть уряди і в Молдові, і в Грузії. Ми маємо такий формат, як асоційоване тріо: Україна, Грузія та Молдова, коли йдеться про приєднання до Європейського Союзу. Але такого тріо щодо НАТО немає. Проте я вважаю, що успішний приклад приєднання України до НАТО може стати своєрідним локомотивом та позитивним прикладом для цих держав. Вони можуть наслідувати цей приклад, тому що народи цих держав чудово розуміють, що їхнє майбутнє — в євроатлантичній спільноті”, — наголосив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Читайте також: Залякування, шантаж і збройна агресія: як РФ намагається утримати сусідні країни у сфері свого впливу (ВІДЕО)

Прямий ефір