Росія десятиліттями розв’язує війни зі свідомо слабшими у військовому плані противниками, паралельно погрожуючи світові ядерною зброєю. Тож у майбутньому обов’язковою умовою може бути демілітаризація РФ. Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Звичайно, їм було дуже просто, десятиліттями не беручи участі у конфлікті, який можна називати повномасштабною війною, а лише у якихось локальних. Наприклад, чеченська війна: перша та друга чеченські війни — це, по суті, внутрішня війна. Війна в Грузії — багато сміливості не потрібно, щоб напасти на країну, яка за своїми розмірами менша від твоєї середньостатистичної області. Сирія — знов-таки, багато сміливості не потрібно для того, щоб воювати з повстанцями, у яких банально немає навіть переносних зенітно-ракетних комплексів, щоб збивати твою авіацію, яка бомбардує школи, лікарні та житлові квартали”, — коментує гість ефіру.
За його словами, у всіх локаціях у світі, де у війнах брали участь російська регулярна армія чи російські найманці, вони не стикалися з викликами, з якими зіткнулися в Україні. Він наголосив, що, напавши на Україну, Росія розпочала процес своєї демілітаризації.
“Тобто Росія зараз виконує одну з тих умов, яка може бути обов’язковою в майбутньому для того, щоб вона не становила жодної загрози — демілітаризація”, — зазначив він.
На думку оглядача, денуклеаризація також має бути невіддільною частиною цього процесу. При цьому Коваленко вважає, що Росія вже “зараз йде шляхом роззброєння самої себе саме в питаннях ядерної зброї”, оскільки не може ні створювати нову, ні повноцінно обслуговувати ту ядерну зброю, яка дісталася їй у спадок від Радянського Союзу.
Оглядач не виключає, що після програшу у війні в Росії посиляться масові реваншистські настрої, як було з Німеччиною після Першої світової війни. Однак, на його думку, жорстка санкційна політика щодо Росії стане запобіжником можливості нової війни.
“Росію необхідно ще довгий час зберігати у санкційних обмеженнях, щоб не було технічного та технологічного розвитку, особливо військово-промислового комплексу, щоб вона була такою собі Північною Кореєю зі значно відсталим озброєнням. І вона розумітиме, що з цим відсталим озброєнням вона не зможе перемогти у якомусь конфлікті проти, наприклад, Північноатлантичного альянсу, проти країни, яка перебуває у складі НАТО”, — зазначив Олександр Коваленко.
Він нагадав, що Німеччина після Першої світової війни мала можливості економічного, технічного та технологічного розвитку, Росію треба позбавити таких можливостей.
“Цього не має бути. Такого шансу не має бути у Росії”, — наголосив гість ефіру.
Читайте також: Безпека України до вступу в НАТО: чим гарантувати, пояснив Коваленко