Сполучені Штати оголосили про новий військовий пакет допомоги для України в розмірі 325 млн дол. До нього увійдуть снаряди для HIMARS і артилерії. Офіційна влада США наголошує, що буде й надалі продовжувати підтримувати Україну та надавати можливості для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кореспондент видання “Голос Америки” Михайло Комадовський.
До нового пакету допомоги США включили велику кількість артилерійських снарядів, додаткові снаряди для систем HIMARS (“Хаймарс”), високоточні авіаційні боєприпаси, ракети TOW, системи протитанкового озброєння, протитанкові міни, підривні боєприпаси, а також 9 млн набоїв до стрілецької зброї й устаткування для охорони портів і гаваней, а також устаткування для технічного обслуговування, ремонту автомобілів та інші запчастини.
Журналіст нагадав, що це вже 36-й за рахунком пакет допомоги США з моменту початку повномасштабної війни Росії проти України в лютому 2022 року.
“Із заяви Міністерства оборони США ми бачимо, що Вашингтон “продовжуватиме зі своїми союзниками й партнерами робити все і надавати Україні можливості для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою і більш довгострокових потреб у сфері безпеки”. Тобто тут ідеться про довгострокову перспективу”, — зазначив Комадовський.
Він також прокоментував питання постачання сучасної авіації. Поки що Сполучені Штати її надати не можуть.
“Літаки F-15 і F-16 — той запит, який Київ відправляв раніше і відправляв не раз. Це те, що просив у західних партнерів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час свого візиту до США минулого тижня. Це те, що Сполучені Штати поки що надати не можуть, про що раніше говорив президент Джо Байден. Ця пропозиція поки що не на столі, сказав він”, — зазначив гість ефіру.
При цьому Комадовський наголосив, що тут ключовим може бути слово “поки що”. Адже аналітики відзначають динаміку, з якою відбувалися зміни у складі військової допомоги Україні.
“Спочатку установки “Хаймарс”, наприклад, були такою собі “червоною лінією” з боку Кремля, мовляв, не передавайте, а то будуть наслідки. І дійсно ці наслідки були. Щоправда, для російської армії на полі бою”, — зазначив кореспондент.
За його словами, джерела в адміністрації президента США питання з авіацією пояснюють тим, що підготовка льотного складу за стандартами НАТО може займати не один рік, а підготовка обслугового персоналу на землі займає до трьох років. І про скорочення цих термінів поки що не йдеться.
Комадовський нагадав, що українські військові в найкоротші терміни вивчили установку “Петріот”, і спеціально для українських солдатів тренінг скоротили майже вдвічі. Але з винищувачами, каже він, історія трохи інша.
“Тут не можна прискорити цей процес, пояснюють в адміністрації”, — доповнив журналіст.
Щодо нових постачань військової допомоги в найближчому майбутньому, то, як зазначив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі, Україна отримає те, що їй знадобиться найбільше найближчими тижнями й місяцями.
“Наразі можливість передачі винищувачів поки що не розглядають. Але ми знаємо, що зараз розглядають і ті озброєння, які ви бачили останнім часом і побачите найближчими тижнями, — це все узгоджені зусилля Сполучених Штатів, спрямовані на те, щоб надати ті види озброєнь і засобів, які, на нашу думку, найбільше знадобляться Україні найближчими тижнями й місяцями. У наступних пакетах допомоги також буде приділятися велика увага бронетехніці та боєприпасам, протиповітряній обороні”, — сказав Кірбі.
Читайте також: Перші партії Bradley та Patriot вже в Україні — деталі (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, у Сполучених Штатах напередодні оголосили про виділення чергового пакета військової допомоги Україні на суму 325 млн дол.