Про що може свідчити візит міністра оборони Китаю до Москви — думка експерта з міжнародних відносин

Ілюстративний скріншот: youtube.com

4-денний візит міністра оборони Китаю до Москви, перший закордонний для Лі Шанфу на цій посаді, є більше політичним. Це зондаж воєнно-політичного ґрунту, воєнно-політичної обстановки всередині РФ і, можливо, якась співпраця в космічній сфері, у системі ПРО і можливостях російського Тихоокеанського флоту. Таку думку сьогодні, 18 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт із міжнародних відносин, народний депутат України VI скликання Євген Добряк.

Він підкреслив, що верховним головнокомандувачем Китаю є Сі Цзіньпін. Усі військово-політичні, військово-стратегічні рішення в КНР ухвалюються верховним головнокомандувачем, відповідним комітетом Компартії Китаю, Генеральним штабом.

“В жодній мірі, як деякі експерти сьогодні кажуть, що це, можливо, формується якийсь військово-політичний союз між Росією і Китаєм, — ні, жодною мірою. Це візит політичний. По-перше, показовий візит для США та їхніх союзників. З іншого боку, там є своя зона інтересів. Це Тихоокеанський регіон. Для них потрібна оцінка військово-політичної обстановки і внутрішньополітичної обстановки в РФ, тому що багато ходить різних конспірологічних чуток про те, що є дестабілізація всередині РФ, є непорозуміння між військовими і політичними елітами тощо. Вони хочуть оцінити цю обстановку. Вони хочуть заручитися такою партнерською підтримкою, але жодною мірою ні блоковою, ні союзницькою з Росією в Тихоокеанському регіоні, тому що в Росії є досить великий Тихоокеанський флот для стримування США і Японії в тому регіоні”, — сказав Добряк.

Експерт констатував, що це свідчить про те, що Китай веде свою геополітичну, геостратегічну гру в тому концепті, в якому було ухвалено на 20-му з’їзді Компартії Китаю про біполярний світ.

“Тобто Китай формує систему, парадигму двополярного світу ситуативними партнерськими так званими союзами не тільки з Росією, а й з іншими державами, насамперед глобального Півдня”, — уточнив він.

За словами Добряка, сам міністр оборони Китаю Лі Шанфу — аерокосмічний інженер, який брав участь у багатьох космічних програмах у Китаї.

“Тут іде питання про поглиблення відносин у космічній сфері — це раз. Друге — все-таки питання про співпрацю в питаннях системи протиракетної оборони, яку Китай давно хоче отримати (ще хотів отримати свого часу у Радянського Союзу). Я думаю, у них є такі можливості”, — вважає експерт.

Заразом він вважає, що навряд чи Китай надаватиме військово-технічну допомогу Росії проти України.

“Китай не рубатиме кінці із західним світом насамперед з Євросоюзом, з англо-саксонським блоком, зі США входити в повний клінч щодо геоекономічних відносин, тому що на Заході залучено все: інвестиційні, технологічні можливості, високі технології, найголовніше — величезні ринки збуту. Тому тут це більше політичного характеру візит”, — резюмував Євген Добряк.

Читайте також: Китай, Японія, США знають, що російський Тихоокеанський флот, по суті, небоєздатний, — Коваленко

Нагадаємо, Росія прагне створити хаос не тільки в Україні, а й у світі. Про це заявили в Державному департаменті США. У Вашингтоні стурбовані військовою взаємодією між Пекіном і Москвою.

Прямий ефір