Від 5 до 10 років знадобиться РФ для відновлення військового потенціалу — оцінка Мусієнка

Олександр Мусієнко. Фото: znaj.ua

Для того, щоб Росія відновила те, що втратила на полях боїв в Україні, вона потребуватиме років. Однак треба ще враховувати сьогоднішні можливості російського військово-промислового комплексу (ВПК), а також не забувати про корупцію та злочинність. Про це у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

За його оцінкою, від 5 до 10 років знадобиться Росії, щоб відновити військовий потенціал.

“Потрібні роки, від 5 до 10 років для того, щоб відновити втрати, наприклад, по танках, самохідній артилерії, бронемашинах, авіації, тому що колосальні втрати і в літаках, і військових вертольотах. Звісно, потрібен час для того, щоб відновити ракетний потенціал”, — коментує гість ефіру.

Він зазначає, що і в умовах агресії проти України в Росії продовжують процвітати крадійство та корупція, що, безумовно, впливає на її військово-промислові можливості. Мусієнко нагадав, що до повномасштабного вторгнення було відомо, що Західний та Центральний військові округи РФ були на 2/3 забезпечені новою чи модернізованою технікою. Однак повномасштабне вторгнення показало, що такої техніки значно менше.

“І зараз ми бачимо такі факти, коли хочуть видавати бажане за дійсне. Факти свідчать про те, що попри всі зусилля, те, що то міністр оборони Росії Шойгу відвідує оборонні підприємства, то Медведєв, то ще хтось, вони говорять про те, що збільшують виробництво в 3-4 рази, насправді цього не відбувається”, — говорить керівник Центру військово-правових досліджень.

Він зазначив, що багатьох західних аналітиків здивувало те, як інтенсивно у Росії закінчувалася бронетехніка та танки, оскільки ці аналітики теж повірили брехні та пропаганді, які поширювала РФ про свій ВПК. За оцінкою Мусієнка, наразі в Росії насилу намагаються відновити втрати, наприклад, танків. А заповнити втрати ракет без сторонньої допомоги Росія, мабуть, не зможе.

«Виробництво ракет ще є у Росії — десь 40-50 одиниць на місяць. Є інформація, що якщо раптом хтось допоможе, наприклад, Китай — комплектуючими, то зможуть, напевно, робити більше. Тому вони так відчайдушно чіпляються за Китай як за єдину соломинку, яка може їх урятувати та витягти. Тому що більше, в принципі, сподіватися тут нема на кого», — констатував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Зимово-весняний наступ РФ провалився — оцінка Буданова

Прямий ефір