Тенденція доносів в РФ — це російська скрепа. Очевидно, що за допомогою доносів люди щонайменше хочуть для себе додаткових гарантій безпеки. Умовно кажучи — покажу на нього, не подумають на мене. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.
Також, за його словами, таким чином хтось досягає якихось своїх цілей, часто меркантильних.
“Усе це проходили ще кілька десятиліть до. У сталінські часи, коли люди кар’єру будували на доносах. Щодо того, хто це, — це все сталінська гебня, яка дала сходи на цьому благодатному путінському ґрунті. Через те, що сталінський терор, у принципі тоталітарна система не була заборонена, не була відрефлексована народом, не було покаяння за ті дії, ось воно розквітає тепер буйним цвітом. І я думаю, що інститут доносительства у Росії тільки зміцнюватиметься і ширитиметься”, — сказав Полозов.
Правозахисник прокоментував прірву між двома молодими росіянами — один виходить із плакатом “Ні війні!”, інша на нього доносить.
“Ця прірва нікуди не зникала в російському суспільстві, воно завжди було розділене. Просто зараз на тлі війни всі ці явища дуже сильно поляризувалися. Усе стало виразно, вже набагато менше стало півтонів, за якими можна було сховатися. І це наявна культура доносів у Росії, коли і молоді, і старі це все роблять, керуючись хибним розумінням того, що правильно, а що ні. У цій спотвореній системі координат і існує російське суспільство”, — пояснив адвокат.
Читайте також: Не Путін диктує на вухо росіянам “пиши-пиши”, — Романова про доноси в Росії
Нагадаємо, як сказав російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко, розквіт доносів в Росії ще попереду. Проводити прямі аналогії з доносами 1930-х років не варто: тоді це явище було продиктоване переважно матеріальними, як варіант, кар’єрними причинами, зараз масовим явищем стали донощики “від щирого серця”.