Немає універсального механізму відновлення країни після війни. Цей процес включає як юридичні, так і фінансові та економічні аспекти. Все залежить від інвестиційного клімату та особливостей законодавства. Про це сьогодні, 16 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
Він зазначив, що важливу роль у цьому процесі відіграють гроші країни-агресора, які постраждала сторона отримує внаслідок компенсаційних механізмів та конфіскованих активів.
“Немає і не буде якогось універсального механізму. Розрізняються і правова, і фінансова ситуація щодо США, і окремих країн Європи. Це залежить від особливості інвестиційного клімату у кожній країні та від особливості законодавства. У таких країнах, як Швейцарія, Німеччина є конституційна заборона конфіскації приватної власності. Для цього має бути лише судове рішення”, — сказав експерт.
Він наголосив, що для України буде вірним шлях конкретних судових рішень, де йтиметься про те, що необхідно конфіскувати російські активи, особливо державні активи чи активи державних компаній, для відновлення України.
“Україна активно над цим працює. Є робоча група, до якої входять керівники Мін’юсту України, Офісу президента України, низка українських та зарубіжних експертів. Наших західних партнерів треба підштовхувати”, — додав Фесенко і наголосив, що легкого та швидкого шляху конфіскації російських активів не буде.
Експерт зазначив, що необхідна розробка стратегії та тактики, щоб не просто заарештовувати російські активи, а конфіскувати їх і направити на відновлення України.
“Наш прем’єр-міністр заявив, що краще використати для цього російські гроші, аніж гроші платників податків Сполучених Штатів, країн Європейського Союзу. Це дуже серйозний та сильний аргумент, і його треба й надалі активно просувати. Це та логіка, яку розумітимуть західні політики”, — сказав гість ефіру.
Читайте також: Конфіскації заморожених активів Росії на користь України — про виклики та їх рішення розповів Петренко
Нагадаємо, щоденні збитки від повномасштабної війни з Росією зменшилися з $1,1 млрд на день до $370 млн. Зараз масштабне відновлення країни оцінюється в $411 млрд, але поки війна триває, ця сума продовжує зростати.