G7 можуть запровадити санкції проти російських алмазів — імовірність оцінила аналітикиня

Юлія Павицька. Скриншот: uatv.ua

Наразі країни G7 (“Великої сімки”) та санкційна коаліція шукають рішення, яке задовольнить усіх, щоб Росія не могла отримувати експортну валюту та доходи від продажу алмазів. Про це сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.

Так вона прокоментувала інформацію ЗМІ, що в травні країни “Великої сімки” можуть запровадити санкції проти алмазної галузі РФ, зокрема проти найбільшого російського видобувача — компанії “Алроса”.

“Якраз санкції на російські алмази та атомну енергетику — те, що українська сторона активно просуває, і те, що досить складно ухвалити країнам санкційної коаліції. Якщо ми говоримо про алмази, то справді проблема в тому, що в Бельгії є біржа, яка торгує алмазами, і основна частина товару цих алмазів залежить якраз від російських алмазів. Тому останні пакети… була також Бельгія, яка опиралася і не давала Євросоюзу ввести санкції на експорт алмазів із Росії”, — сказала Павицька.

Аналітикиня уточнила, що основною частиною доходів РФ досі залишаються нафтогазові доходи, хоча і вони вже падають. Алмази становлять близько 5% експорту, можливо навіть менше.

Щодо 11-го пакета санкцій ЄС проти Росії, то, як розповіла Павицька, за останніми публічними заявами, активізації його публічних обговорень можна очікувати після великодніх свят.

“І буде більше деталей щодо того, що входитиме в 11-й пакет санкцій. Важливо зазначити, що всі найближчі пакети санкцій, крім того, що Україна просуватиме додаткове розширення і нові санкції, і ті санкції, які, наприклад, досі не були ухвалені, всі наступні пакети більше будуть націлені на те, щоб Росія не могла обходити санкції і в неї не могло залишатися шляхів обходу”, — каже вона.

За словами Павицької, дуже сильно в цей процес зараз включаються США.

“І загалом у санкційній коаліції є фокус (найближчими місяцями точно), окрім посилення санкційного тиску на Росію, важливо, щоб уже ухвалені санкції, важливо, щоб усі ці обмеження правильно та коректно виконували, щоб Росія не могла ввозити товари, потрібні їй для військової промисловості”, — уточнила вона.

Росія є найбільш санкціонованою країною у світі, підсумувала аналітикиня Київської школи економіки.

Читайте також: Усі ключові галузі російської економіки, по яких можна було завдати удару, вже під ударом, — фінансист про ефективність санкцій

Нагадаємо, раніше Павицька висловила думку, що під час ухвалення 11-го пакета санкцій поведінка Угорщини навряд чи зміниться. Традиційно Угорщина намагається заблокувати процес введення санкційних пакетів ЄС проти Росії, але їх все одно ухвалюють.

Прямий ефір