Традиційно Угорщина намагається заблокувати процес введення санкційних пакетів ЄС проти Росії, але їх все одно ухвалюють. Під час ухвалення 11-го пакета санкцій поведінка Угорщини навряд чи зміниться. Таку думку сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.
“У Євросоюзу є важіль як впливати на Угорщину. Коли вони абсолютно необґрунтовано починають блокувати санкції або поводитися так само як Росія, і підтакувати їй, вони обмежують фінансування Угорщини, і тоді Орбан починає торгуватися і намагається збити якісь санкції або отримати більш вигідні умови”, — сказала вона.
Аналітикиня зазначила, що тут глобально стоїть питання про ухвалення рішень у Європейському Союзі.
“Можливо, їм варто якось модифікувати процес ухвалення рішень, тому що одна країна, яка абсолютно неадекватно себе поводить і є прихильником Путіна і його дій, може блокувати будь-які рішення. Тому справді, якщо до пакета включатимуться, наприклад, посилення і перші санкції на атомну енергетику з боку ЄС, то тут ми бачитимемо, що Угорщина намагатиметься якось це заблокувати”, — каже Павицька.
Але, за її словами, важливо розуміти, що Угорщина далеко не піде своїми заявами.
“Наприклад, США в останньому пакеті вперше наклали санкції на угорський банк. Відповідно, все одно ті країни, які якось співпрацюватимуть і допомагатимуть Росії, будуть теж нести відповідальність і потраплятимуть під санкції або обмеження конкретно їхні юридичні організації”, — резюмувала Юлія Павицька.
Читайте також: Усі ключові галузі російської економіки, по яких можна було завдати удару, вже під ударом, — фінансист про ефективність санкцій
Нагадаємо, на думку директора “Євразійської демократичної ініціативи” Пітера Залмаєва, Угорщина, як член Європейського Союзу, повинна була підтримати санкції проти країни-агресора РФ, зокрема в енергетичній сфері. Однак прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану це не цікаво, оскільки він веде свою гру.