Відносини Китаю та Росії сьогодні розвиваються без кордонів, і розрив їхніх відносин поки що не бачиться реальним — вони мають повноцінне стратегічне партнерське співробітництво. Про це заявив член правління Української асоціації китаєзнавців Денис Мерзлюк сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Відносини Китаю та Росії на сьогоднішній день, як і було задекламовано ще рік тому, розвиваються у формі відносин без кордонів. Вони мають повноцінні стратегічні партнерські відносини і Китай намагається всіма силами розвивати ці стратегічні відносини”, — зазначив експерт.
Водночас Пекін дотримується нейтралітету щодо війни РФ проти України.
“Китай позиціонує себе як захисник суверенітету всіх держав. Захисник ООН, він вирішує всі конфлікти, зокрема й війну в Україні, мирним шляхом, базуючись на міжнародному праві та базуючись на принципах та статуті. А щодо військової підтримки — то офіційно ніхто ніде не підтверджував, що Китай надає летальне озброєння або якусь військову підтримку Росії у її війні з Україною”, — зазначив Мерзлюк.
Гість ефіру наголосив, що для Китаю на першому місці завжди стоять економічні інтереси, і Європейський Союз — це величезний та дуже важливий ринок.
“Водночас Росія для Китаю також є важливим стратегічним партнером і ринком. Це і закупівля сировини з Росії та ринок збуту китайських товарів. Тобто навряд чи якісь зміни в економічній зовнішній політиці Китаю відбудуться”, — наголосив він.
Мерзлюк вважає, що зараз рано говорити про розрив взаємин між Китаєм та РФ.
“З одного боку, у них тісні економічні зв’язки, з іншого боку, вони об’єднані не лише двосторонніми відносинами. Не варто забувати, що Росія та Китай є членами БРІКС, яка позиціонує себе організацією, яка поведе за собою Глобальний південь. І розрив взаємин навряд відбудеться у найближчій перспективі. Я не знаю, що має статися, щоб відносини між Пекіном та Москвою припинилися. Хіба що прямий військовий конфлікт між ними, як свого часу був у 60-х роках між Радянським Союзом та Китаєм. Але це також у найближчому майбутньому не реально”, — додав китаєзнавець.
Водночас візит Макрона до Китаю, на думку спікера, може стати поштовхом для Сі зателефонувати до Зеленського. Гість ефіру також прокоментував позицію Китаю щодо розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.
Читайте також: Чекає слушного моменту: чому КНР поки що не виходить на прямий діалог з Україною — думки експертів