8 квітня 2022 року російська окупаційна армія обстріляла залізничний вокзал в Краматорську Донецької області. Тисячі людей у цей час очікували на евакуаційний потяг. Здебільшого, жінки та діти. Російська ракета з цинічним написом на корпусі “За дітей” впала на привокзальній площі, випустивши касетні фугасні снаряди. Унаслідок удару 61 людина загинула, понад сотня дістала важкі поранення, повідомляє FREEДОМ.
Цього дня рік тому на Краматорський залізничний вокзал нескінченним потоком під’їжджали евакуаційні автобуси, привозячи людей, охочих скористатися залізничним “зеленим коридором”. З усієї області сім’ями, зібравши лише найнеобхідніше, люди приїжджали на вокзал у Краматорськ. На пероні рятувальники забезпечували всіх гарячим чаєм, а волонтери та працівники вокзалу допомагали тим, хто виїжджав, розміститися у вагонах евакуаційних поїздів.
О 10:30 ранку там перебувало близько 4 тисяч мирних жителів. Раптово шум вокзальної метушні перервав вибух. Співробітник регіонального телеканалу Олексій Меркулов зафіксував на камеру свого мобільного телефону момент вибуху. Цього дня журналіст готував сюжет про масову евакуацію з Донецької області. Сам того не очікуючи, він став свідком трагедії.
“Це сталося буквально за кілька секунд і почали падати снаряди, і неможливо було передбачити, куди вони будуть розлітатися. Тому люди просто присіли, сховалися, але я не розгубився, я побіг”, — розповів чоловік.
Олексій згадує, намагаючись врятуватися, люди бігли з різних боків перону до будівлі вокзалу. Серед них були поранені. Це була справжня масова істерія.
Російські війська вдарили по Краматорському вокзалу ракетою “Точка -У”. На її корпусі зробили напис “За дітей”. Водночас її касетна бойова частина, розірвавшись, засипала територію суббоєприпасами.
“Летіли шибки, летіло тинькування, та що там… просто асфальт з-під ніг виривався через ці субснаряди, а в голові було одне: “Знімай, знімай усе повністю”. Руки тремтіли, було дуже страшно, тому що почали вибухати машини, люди подумали, що це другий приліт, але все одно я руку витягнув крізь двері й почав знімати”, — поділився Меркулов.
Два уламково-фугасні снаряди влучили на перон. У цей момент там перебувала найбільша кількість людей. Посічена тротуарна плитка і сьогодні нагадує про події минулого року.
Представник громадської організації “Українська служба порятунку 911” Віталій Губанов із колегами на місці трагедії опинився за три хвилини після вибуху. Каже, одразу почали надавати першу допомогу постраждалим.
“Сюди ми забігли на територію одразу, картина, звичайно, була жахливою, лежали розірвані тіла, дорослі, діти. Були й поранені, були й живі люди, яким потрібна була допомога. Накладали джгути, допомагали виходити, допомагали виносити”, — розповів він.
Того дня внаслідок атаки на Краматорський залізничний вокзал загинула 61 людина. Від отриманих травм померли п’ятеро дітей, а понад 120 українців дістали важкі поранення. Проведена Службою безпеки України експертиза засвідчила, що ракетний обстріл залізничного вокзалу в Краматорську здійснили з тимчасово окупованої території України.
Свою роботу вокзал відновив минулої осені, за пів року після трагедії.
Читайте також: “У будинку було води по пояс”: як у Краматорську справляються з наслідками руйнування дамби (ВІДЕО)