Генеральний штаб Збройних сил Росії повідомляє, що повістки призовникам тепер надсилатимуть в електронному вигляді. За даними представника Генштабу, Міністерство оборони Росії перед початком призову провело так звані “заходи первісної постановки громадян на військовий облік”, що дали змогу сформувати єдину базу даних. Загалом у ній понад 700 тис. осіб віком від 18 до 27 років, інформує FREEДОМ.
Президент Путін прагне відправити якомога більше росіян на повномасштабну війну проти України. Протягом 2023 року Кремль має намір відправити на війну проти України до 400 тис. контрактників, передає агентство Bloomberg із посиланням на свої джерела.
Видання заявляє, що тим самим Кремль розраховує уникнути оголошення ще однієї хвилі мобілізації. Попри це, у російських Telegram-каналах повідомляють, що повістки продовжують вручати чоловікам по всій країні і прихована мобілізація триває.
Експерти впевнені, Кремль відправить на фронт і мобілізованих, і контрактників, і строковиків.
“Строковики опиняться на фронті, я більш ніж упевнений. Уже до цього була інформація, що строковиків буквально за два-три дні перепрофілювали в контрактники, давали підписати контракт. Легким рухом руки строковик перетворився на звичайного контрактника. Ніхто не буде говорити “як ви строковика відправляєте?”, ні, всі підписали контракти і юридично вони контрактники, ця маніпуляція буде працювати”, — зазначив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
Російські військові продовжують скаржитися на забезпечення. На фронті не вистачає провіанту, медикаментів і боєприпасів.
У Магаданському селищі Палатка школярі збирають мобілізованим труси, шкарпетки, тушонку і цукор, але забезпечення не єдина проблема тих, хто потрапив на фронт.
Російські військові в телефонних розмовах, перехоплених українською розвідкою, скаржаться, що командування ставиться до них як до “гарматного м’яса”.
“Одна міна. Усі загинули, братан, жодного. Та який там, б***, фарш, б***, а не війна, б***”, — з перехоплення Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО).
Міністерство оборони Росії вигадує нові способи набрати потрібну їм кількість людей в армію для заповнення втрат. Повістки тепер надсилають і в електронному вигляді.
Експерти впевнені, що Міноборони в такий спосіб хоче дістатися до тих чоловіків, які ховаються від мобілізації та живуть не за пропискою.
Правозахисники ж зазначають, для тих, хто не хоче вирушити на війну, електронні повістки не є обов’язковими до виконання.
“Ніхто з представників Міноборони не розповів конкретно, яким чином доставлятимуться електронні повістки. Важливо розуміти, що електронна пошта не дає можливості відправнику простежити, чи отримав і прочитав адресат лист. Якщо військкомат не може технічно підтвердити, що повістка була отримана громадянином, то не можна до людини, яка не прийде на комісію або для уточнення документів, застосувати будь-які санкції”, — пояснила відповідальний секретар Союзу комітетів солдатських матерів Росії Валентина Мельникова.
Військкомати продовжують вручати повістки і традиційним способом. Щоб уникнути цього — не варто брати в руки повістку і приходити до військкомату. Але є й інші способи.
“Хочу нагадати для тих, хто не хоче йти на війну за мобілізацією, у них теж є можливість відмовитися і теж на цій підставі заявивши про свої антивоєнні переконання. Це цілком правовий шлях, за це не буде жодного кримінального переслідування, і це дасть можливість не ходити на військову службу”, — розповів правозахисник, голова громадського руху “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.
Український державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жити” — ще один ресурс, який може допомогти та надати інструкцію, як уникнути мобілізації в Росії.
У разі, якщо цього не вдалося зробити, розкажуть, як здатися в полон в Україні. Тим, хто звернеться, гарантується дотримання Женевських конвенцій.
Читайте також: Путін боїться набирати росіян, — Фесенко про масову мобілізацію в РФ