Один із проявів імперської політики РФ полягає в тому, що темпи мобілізації в національних республіках набагато вищі, ніж у “російських” регіонах. Про це сьогодні, 4 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав член Конгресу ойрат-калмицького народу Даавр Доржин.
“Один із проявів імперської політики — це використання підлеглих, завойованих народів для власних цілей. Імперія, як відомо, прагне до зовнішніх завоювань, до постійного розширення. І те, що відбувається з моїм народом, ойрат-калмиками, з бурятами, тива, з іншими, — це, власне, і є ілюстрацією такої імперської політики, коли людей відповідним чином готують пропагандистськи, у воєнний спосіб і так далі, надають певні соціальні гарантії. Потрібно врахувати контекст. У нас дуже бідні регіони… І, відповідно, людей відправляють на фронт цієї жахливої війни”, — сказав Доржин.
Він зазначив, що подібної долі уникли народи, які змогли звільнитися під час розвалу Радянського Союзу. Серед ойрат-калмиків ідея суверенітету була популярна, але цього не сталося, тому тепер РФ як імперія використовує людські ресурси інших народів для власних імперіалістичних цілей.
Темпи, з якими в національних республіках відбувалася мобілізація, Доржин назвав критичною загрозою для корінних народів Росії.
“Відомі цифри в Республіці Бурятія, в Дагестані, в Республіці Калмикія, моїй рідній, — темпи набору набагато вищі, ніж у тих регіонах, які вважаються “російськими”. У цьому сенсі, звичайно, йдеться про критичну загрозу для наших народів і мого народу, зокрема. І з цієї причини і я як політичний активіст, і Конгрес ойрат-калмицького народу, який я представляю, говоримо про практику збереження народу”, — сказав член Конгресу ойрат-калмицького народу.
Уберегтися від мобілізації представникам корінних народів, на думку Доржина, можна лише шляхом вимушеної еміграції або втечі від мобілізації.
Водночас він зазначив, що його співвітчизники добровільно воюють на боці України.
“За відомими оцінками, це близько 200 осіб. А нас загалом у принципі, у світі близько 600 тисяч залишилося — це і Франція, і Китай, і США. Це досить багато для нас. І зокрема я особисто знаю людину, яка воювала у вас із 2014 року в зоні АТО в батальйоні “Айдар”. Тобто, попри, скажімо так, відносно великі цифри набору, все одно надія на збереження і на участь наших людей у цій боротьбі на боці добра, вона є”, — сказав Доржин.
Читайте також: Росія в нинішньому вигляді імперії більше не в змозі існувати, результат очевидний — експертний прогноз