Антивоєнна Росія: Кремлю не вдається повністю знищити опір росіян, які не погоджуються з політикою Путіна (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Новомосковську Тульської області місцевий спецназ штурмував квартиру 62-річного чоловіка, якого підозрюють у так званій “повторній дискредитації” російської армії. Він публікував антивоєнні пости у соцмережі. Росіянина минулого року вже оштрафували за критику війни — на 30 тисяч рублів. Однак він не зрадив принципів і продовжував говорити правду, передає FREEДОМ.

Висловлювати свою думку в Росії небезпечно, але повністю знищити опір Кремлю не вдається.

Відкрито підтримуєш Україну — вирушаєш до списку іноагентів. Нещодавно перелік поповнили ім’ям лідера російського рок-гурту “Ногу звело!” Максима Покровського. За версією Мін’юсту федерації, музикант, який мешкає в США, відкрито підтримував Україну, в тому числі збиранням коштів, і активно взаємодіяв з іноземними структурами.

Покровський свій новий статус уже прокоментував.

“Для нас це (статус “іноагента”, — ред.) є формою рабства. Ми це рабство приймати не збираємося. Я саме маю на увазі, що “іноагенти” повинні позначати кожну свою публікацію, виступ спеціальною плашкою. Я готовий виставляти ці плашки, але після того, як Путін на своїх виступах буде виставляти плашку, що він офіційний підозрюваний Міжнародного кримінального суду”, — заявив музикант.

Покровський та його група “Ногу звело!” відкрито виступає проти війни. Нещодавно колектив випустив чергову антивоєнну композицію “Романтика тюрьмы”.

“Ось така зараз у Росії романтика. Тюремна естетика, тюремні вирази, тюремні звички та звички прищеплювалися в країні десятиліттями”, — додав музикант.

Кінематографісти та документалісти теж не залишаються осторонь. Наприклад, журналістці проєкту “Важливі історії” та авторки документального проєкту “Я вбив” Каті Фоміній вдалося детально відтворити події під час окупації села Андріївка Київської області.

Їй вдалося записати відеоінтерв’ю з російськими військовослужбовцями, що стали основою документальної стрічки “Я вбив”.

“Я просто збирала підтвердження воєнних злочинів для нашого розслідування. Все сталося випадково. Про всяк випадок ми вирішили зняти, як я дзвоню військовим. Ми були певні, що нам ніхто не відповість. А вони відповіли. І зрештою ми просиділи в офісі до самої ночі, розмовляючи з ними. Ми слухали з відкритими ротами — ніхто не очікував такого. Коли дзвінок закінчився, ми зрозуміли, що з цього треба робити історію”, — каже Фоміна.

Ті росіяни, які не можуть активно висловлювати свою незгоду з політикою Кремля, знайшли інший спосіб відстоювати свою позицію.

Журналісти видання DOXA поговорили з людьми, які пишуть листи до політв’язнів. Вони вважають, що таке листування дає арештантам позитивні емоції.

Мистецтвознавець та активістка Ганна Межова пише листи з 2019 року.

“Загалом я розуміла спочатку важливість як листа, так і факту того, наскільки це потрібно людям, які сидять за ґратами. Я досить довго йшла до цього. І ось регулярні вечори листів, розповіді людей, які на той момент публікувалися в медіа, про те, як вони отримували листи та як це їх підтримувало. Або, навпаки, люди, які листуються з політв’язнями, діляться тим, як радісно отримувати відповіді. Все це разом і спрацювало, і в якийсь момент я почала переписуватись”, — каже Межова.

За рік війни Росії проти України силовики затримали близько 20 тисяч осіб, порушили близько 450 кримінальних справ та склали 25 тисяч протоколів.

Прямий ефір