“У Росії парадоксальна історія”: вплив санкцій Заходу оцінив фінансист

Сергій Фурса. Фото: comments.ua

Від запровадження західних санкцій проти Росії постраждали всі галузі промисловості РФ, особливо інтегровані у світову економіку. Класичний приклад — виробництво автомобілів. За всіма документами російська економіка залишається стабільною, хоча всередині країни значна частина підприємств не працює через брак імпортної сировини. Добробут росіян через це поступово падає. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив фінансист Сергій Фурса.

“Усі сфери постраждали так чи інакше внаслідок введення санкцій. Найбільше постраждали ті галузі російської економіки, які були глибоко інтегровані в глобальну економіку. Класичний приклад — це виробники автомобілів, які в Росії 2022 року автомобілів виробляли стільки ж, скільки до цього виробляли 1979 року. І інші якісь більш дрібні галузі, які сильно впливали”, — сказав він.

За словами фінансиста, у Росії парадоксальна історія — за несильного падіння ВВП набагато сильніше падає, наприклад, роздрібна торгівля.

“Що позначається такий радянський парадокс. Коли у вас на папері економіка може не сильно падати або зростати, а добробут народу падає набагато швидше, набагато сильнішими темпами”, — пояснив Фурса.

Також, на думку фінансиста, заборона Японією експортувати до РФ високотехнологічні товари, що сприяють зміцненню промислової бази Росії, кардинально не вплине на російську економіку.

“Але це одне з додаткових обмежень, яке б’є по можливості виробляти щось у Росії, робити високотехнологічну продукцію, розірве якийсь виробничий ланцюжок, своєю чергою. Це вже не перше таке рішення європейців чи японців. Вони робили торік і зараз просто доповнили. Тому це додаткова санкція, яка матиме якийсь додатковий ефект”, — розповів Сергій Фурса.

Читайте також: Під забороною — експорт безпілотників, сталі та алюмінію: Японія розширила санкції проти РФ

Прямий ефір