Досвід боротьби України з агресором потрібен НАТО та ЄС — оцінки (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Вступ України до НАТО та ЄС зміцнить міжнародну безпекову архітектуру. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков під час зустрічі з делегацією Комітету Європейського Союзу з питань політики та безпеки, повідомляє FREEДОМ.

Наприкінці лютого 2022 року ніхто не вірив, що Україна зможе протистояти російській агресії довше, ніж три дні. Після того, як вони спливли, західні лідери почали говорити вже про тиждень. А після того, як українська армія не лише вистояла, але й почала звільняти окуповані території, в Україну повірили та почали підтримувати озброєнням.

“Ваш прапор тепер — це і наш прапор. У Словенії ми піднімаємо його на державних установах, зокрема на кабінеті прем’єр-міністра… Сьогодні ми пов’язані як ніколи раніше”, — заявив прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб у Бучі на Київщині.

Українська армія посіла 15-те місце у рейтингу найсильніших армій світу, обійшовши Ізраїль, Польщу та Німеччину. Раніше, за даними проекту Global Fire Power, вона була на 22-й позиції.

“Оскільки Україна продовжує захищатися від Росії, вона підвищила свій індекс за поточний рік завдяки своїй відповіді [на агресію], фінансовій та матеріальній підтримці Заходу та впровадженню нових ключових категорій, що сприяють загальному становищу в списку”, — йдеться у повідомленні на сайті організації Global Fire Power.

Завдяки поставкам західного озброєння ЗСУ успішні на полі бою і готуються до контрнаступальної операції. Тому Україна зацікавлена у проведенні тренувань українських військових на всіх рівнях: від індивідуальної підготовки солдатів до колективних навчань підрозділів бригадного рівня. Як заявив міністр оборони України Олексій Резніков, зараз у бійців досить високий бойовий дух і вони готові продовжувати боротьбу за Україну.

“Головною загрозою для НАТО є Росія. І лише Україна на практиці знає, як боротися із ворогом усього цивілізованого світу. Тому набуття нашою державою членства у Північноатлантичному альянсі та Євросоюзі є одним із ключових елементів міцної системи міжнародної архітектури безпеки”, — зазначив міністр оборони України Олексій Резніков, виступаючи на зустрічі з представниками Комітету Європейського Союзу з питань політики та безпеки.

Особливу увагу Міноборони та ЗСУ приділяють питанням постачання озброєнь та їхньому обліку. Оскільки збереження довіри партнерів для України є надважливим пріоритетом.

“Від імені понад 40 представників європейських країн, присутніх на зустрічі, висловлюю величезну подяку та повагу всім захисникам України, які захищають не лише свою країну, але й усю Європу, наш континент. Ми стоятимемо з вами до перемоги”, — запевнила голова Комітету Європейського Союзу з питань політики та безпеки Дельфіна Пронк на зустрічі з міністром оборони України.

На зустрічах українських та європейських лідерів, за словами президента Зеленського, завжди йдеться про те, що гарантує безпеку, захищає життя, гарантує стабільність та повертає справедливість. І все це повністю відповідає як українським, так і європейським інтересам.

“Тривалий мир у Європі буде встановлений лише тоді, коли Україна переможе і стане членом ЄС та НАТО. Таку єдність нам сьогодні вдалося збудувати. Єдність у тому, що Європейський Союз буде з нами, з Україною, до перемоги України”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Зі свого боку, міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що Україна очікує майбутній Вільнюський саміт НАТО. На ньому мають засвідчити, що Українська держава є не лише надійним партнером Альянсу, але й країною, яка добре вивчила російського агресора та вміє воювати проти нього.

Читайте також: В України більше шансів вступити до НАТО, ніж до ЄС — думка політолога

Прямий ефір